Ladislav Borbély hodnotí zápas Slovana v osemfinále EKL: Hráči Bazileja si líhali, ako keby neobedovali

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Ladislav Borbély hodnotí zápas Slovana v osemfinále EKL: Hráči Bazileja si líhali, ako keby neobedovali

Slovan Bratislava uhral vo štvrtkovom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy sľubný výsledok pred domácou odvetou.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa staršieho remizovali na pôde Bazileja 2:2. Čo hovorí na výsledok televízny expert RTVS Ladislav Borbély?

Slovanu veľmi pomohol vyrovnávajúci gól. Futbal bol dnes veľmi spravodlivý, pretože remíza 2:2 vyjadruje aj obranné chybičky na jednej aj druhej strane. Je to dobrá východisková pozícia, začal svoje hodnotenie 67-ročný expert RTVS.

Prečo sa hráči Bazileja po zápase hnevali na hlavného rozhodcu?

To je frustrácia z výsledku, to sa im samozrejme nepáčilo a to sa potom aj premietlo na parciálny verdikt rozhodcu. Treba však povedať, že na oboch stranách boli simulované fauly.

Hráči Bazileja si líhali, ako keby neobedovali. Po každom kontakte padali na zem a pýtali si faul. Páčilo sa mi na rozhodcovi, že nepristúpil na túto hru.

Vlado Weiss exceloval a dokázal ich kombinačne rozhodiť a ukázal svoju futbalovú prednosť a prínos pre Slovan.

Ak pribudnú ešte hráči, mám na mysli Kankavu, tak Slovan môže byť v odvete ešte silnejší v defenzívnej časti. To znamená, že dva góly nedostane a dva strelí. A to by bolo ideálne na postup. Sladké sny, uzatvoril Borbély svoje hodnotenie duelu.

Foto: rtvs.sk/televizia/sport