Ladislav Borbély: Po dlhej dobe ma nemrzí prehra. Suslov klesol na 15 percent

EURO 2024 - Kvalifikácia

autor hetrik.sk

Ladislav Borbély: Po dlhej dobe ma nemrzí prehra. Suslov klesol na 15 percent

Slovenskí futbalisti napriek tesnej prehre s Portugalskom v rámci kvalifikačného súboja o ME 2024 môžu byť čiastočne spokojní.

Zverenci trénera Francesca Calzonu podali na domácej pôde proti veľkému favoritovi výborný výkon, čo ocenil v pozápasovom štúdiu RTVS aj futbalový expert Ladislav Borbély.


Tento zápas úplne jasne ukázal na nevyhnutnosť využívať progresívne prvky vo futbalovej hre. Akákoľvek absencia progresívnosti by nás nasmerovala do slepej uličky.

Chalani dnes ukázali, ako by sa mal hrať reprezentačný futbal. Je to prvýkrát za dlhé obdobie, keď ma nemrzí prehra.

Videl som totiž jeden vysoko kultivovaný futbal proti súperovi, ktorý je vo svetovej špičke. Hrali sme s nimi vyrovnaný zápas a nespravodlivo sme ho prehrali, to je môj názor.


Obával som sa, že okolo 60. minúty mužstvo odíde, čo sa týka tempa. Treba povedať, že tím počas celého duelu vydržal v správnom optimálnom tempe.

V stredovej zóne sme ukázali niekoľko exkluzívnych akcií, ktoré vďaka zníženej sebadôvere vo finalizácii neskončili gólom.

Táto futbalová tvár sa páčila nielen nám z pohľadu expertného, ale aj fanúšikom na štadióne, reagoval Borbély.

Striedajúci Tomáš Suslov sklamal

Musíme byť objektívni v hodnotení. Bohužiaľ, keď hovoril tréner, že je so Suslovom spokojný na 20%, tak si myslím, že to teraz kleslo na 15%.

A to je neprijateľné, ukazuje sa u mladých neskúsených hráčov, že absencia zápasovej praxe je kontraindikáciou na to, aby boli nasadzovaní v reprezentácii.

Je pravda, že sme videli aj opačný prípad. Skúsený Pekarík vybojoval vysoko statočný výkon. Klobúk dole pred jeho výkonom, doplnil 68-ročný expert RTVS.

Foto: rtvs.sk, futbalsfz.sk