Legendárny Stümpel sa sťahuje do českej Ligy, bude najstarším hráčom Ligy!

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Legendárny Stümpel sa sťahuje do českej Ligy, bude najstarším hráčom Ligy!

Skúsený slovenský hokejista Jozef Stümpel nakoniec nebude pokračovať v našej najvyššej súťaži ale v tej českej.

43-ročný center sa rozhodol pre pokračovanie vo svojej kariére vo Vítkoviciach.

Stumpel vitkovice

Áno, som už vnútorne naladený na Vítkovice. Česká extraliga je kvalitná súťaž. Je pravda, že zavážilo i to, že si v nej zahrám s bývalým spoluhráčom a dobrým kamarátom z tímu NHL Floridy Panthers Rosťom Oleszom, povedal pre Sport.

Po príchode z NHL a KHL chcel pre svoje rodné mesto Nitru vybojovať historicky prvý titul Majstra Slovenska, no nepodarilo sa mu to.

Priznávam, po tejto i vlaňajšej sezóne som bol veľmi sklamaný. Ktovie, či sa niekedy zíde v Nitre mužstvo, aké sme mali v uplynulej sezóne. Nepostup do finále je neúspech. Každý má na ňom podiel viny, vrátane trénera Antonína Stavjaňu pri koučingu. To si musíme každý priznať.

Rozhodol sa tak na sklonku kariéry aj na niečo iné. Do Česka ho podľa jeho slov prilákal jeho kamarát z Flordiny Rostislav Olesz. Jozef Stümpel sa tak stane najstarším hráčom Českej Tipsport Extraligy a to vo veku 43 rokov.

Jeden z najlepších centrov histórie Slovenska má toho za sebou naozaj dosť. Je Majstrom Sveta z roku 2002. V NHL odohral viac ako 1000 zápasov a zaznamenal viac ako 700 bodov. Hrával za Boston, LA Kings a kariéru v NHL ukončil na Floride. Po návrate do Európy sa rozhodol pokračovať v KHL, kde odohral 4 sezóny a vrátil sa domov do Nitry.