Lionel Messi: Keby som chcel peniaze, idem do Arábie. Z Európy som mal okrem Barcelony ďalšiu ponuku

Iné

autor hetrik.sk

Lionel Messi: Keby som chcel peniaze, idem do Arábie. Z Európy som mal okrem Barcelony ďalšiu ponuku

Lionel Messi v stredu večer v rozhovore pre denník SPORT a Mundo Deportivo oficiálne oznámil svoj odchod do Interu Miami.

V obsiahlom rozhovore hovoril Argentínčan o rôznych témach ako snaha o návrat do Barcelony, dvojročné pôsobenie v PSG alebo ponuke zo Saudskej Arábie.Prečo sa rozhodol odísť do USA?

Barcelona mi dnes nedokázala na 100% zaručiť možnosť návratu, čo je pochopiteľné vzhľadom na situáciu, ktorou si klub prechádza.

Určite sú v klube aj ľudia, ktorí boli proti môjmu návratu a myseli si, že to nebude prospešné.

Sníval som o Barcelone, no nebolo to isté a nechcel som zažiť niečo podobné spred dvoch rokoch. Nechcel som povedať deťom, že ideme späť a potom to zrušiť.

Odchod do Paríža v roku 2021 nebol jednoduchý

V Paríži to boli dva roky, počas ktorých som nebol šťastný. Jednoducho som si to neužíval, čo sa prejavilo aj na rodinnom živote.

Kariéru v PSG som skončil so zmiešanými pocitmi. Prvý rok bol veľmi ťažký z rôznych dôvodov. Druhý rok dosť výrazne poznačili MS v Katare. Dúfal som, že sa to skončí inak. Boli to však pre mňa náročné dva roky a je to už za mnou.


Odchod do zámorského tímu z MLS Inter Miami

Urobil som rozhodnutie odísť do Miami. Stále to nie je na 100% hotová vec, ešte chýbajú detaily. Rozhodli sme sa však, že naša cesta bude pokračovať touto cestou.

Som v momente, keď sa chcem trochu dostať mimo pozornosti a viac sa venovať rodine. Ako som povedal, v Paríži to nebolo posledné dva roky ideálne.

Nebola to pre Argentínčana vôbec otázka peňazí

Ak by to bola otázka peňazí, išiel by som do Saudskej Arábie alebo niekam inam. Moje rozhodnutie nie je vôbec založené na peniazoch.

Barcelona mi poslala ponuku, no nikdy nie nič oficiálne podpísané. Mal som ponuku aj z iného tímu v Európe, no nad ňou som ani nerozmýšľal. Jedinou možnosťou ako zostať v Európe bol návrat do Barcelony.

Po tom, ako to padlo s Barcelonou som chcel skúsiť niečo nové a to v Miami. Milujem Barcelonu a raz tam budem s rodinou žiť, o tom sme už dohodnutí.

Chcem sa poďakovať fanúšikom Barcelony a áno, určite som sa chcel vrátiť. Niekedy v budúcnosti ešte budem chcieť klubu pomôcť.

Foto: Twitter/Diario SPORT