Lobotka si po triumfe v Lichtenštajnsku neodpustil uštipačnú poznámku smerom k fanúšikom

EURO 2024

autor hetrik.sk

Lobotka si po triumfe v Lichtenštajnsku neodpustil uštipačnú poznámku smerom k fanúšikom

Slovenskí futbalisti zvládli na sto percent kvalifikačný dvojzápas o účasť na ME 2024, keď dokázali zvíťaziť na Islande a v Lichtenštajnsku.

Zverenci trénera Francesca Calzonu majú po úvodných štyroch vystúpeniach v skupine J na konte desať bodov. Lídrom je Portugalsko, ktoré zatiaľ nestratilo ani bod.Veľkým prekvapením našej skupiny je sedembodové Luxembursko, ktoré v utorok zdolalo domácu Bosnu a Hercegovinu.

Po našom víťazstve vo Vaduze si neodpustil uštipačnú poznámku smerom k fanúšikom na Slovensku Stanislav Lobotka.

Ja som to už hovoril, keď sme doma remizovali s Luxemburskom. Všetci rozprávali, že je to hanba a že ako môžeme remizovať... Teraz vyhrali v Bosne, takže...

Hovoril som, že ešte túto skupinu zamiešajú, oni nemajú zlý tím, to iba na Slovensku si myslíme, že Luxembursko je futbalový trpaslík.

Potvrdili to aj Islanďania, že tam nie je jednoduché vyhrať, čo si vyskúšali Portugalci. Skupina je zamotaná a otvorená a budeme asi bojovať až do posledného zápasu, reagovala hviezda Neapola pre futbalsfz.sk.


Napriek tesnému výsledku 1:0 je dôležité hlavne víťazstvo

Zvládli sme to, bol to nesmierne náročný zápas. V prvom polčase sme hrali dobre, vytvárali sme si mnoho šancí. Takéto zápasy, buď dáte rýchly gól a súpera zlomíte, alebo sa potom v koncovke strašne trápime. 

Vidíme, ako aktuálna kvalifikácia prebieha a to nielen v našej skupine. Favoriti to nikde nemajú jednoduché, futbal sa vyrovnáva a sme radi aj za víťazstvo 1:0.

Potrebujeme na gól veľa šancí, našťastie to tam padlo. Takéto zápasy musíme zlomiť, pretože sa potom strachujeme až do konca.

Neprekvapili nás v ničom. Vedeli sme, že budú brániť v hlbokom bloku a budú sa snažiť hrať na protiútoky, dodal 28-ročný stredopoliar.


Foto: futbalsfz.sk