Lukáš Haraslín v hľadáčiku známeho európskeho tímu. Slovenský reprezentant reaguje na odchod zo Sparty

Slovensko

autor hetrik.sk

Lukáš Haraslín v hľadáčiku známeho európskeho tímu. Slovenský reprezentant reaguje na odchod zo Sparty
Zdroj: sparta.cz

Jedným z adeptov na veľký transfer počas letného prestupového obdobia by mohol byť zo slovenských reprezentantov aj Lukáš Haraslín.

Dvadsaťosemročný krídelník má za sebou na klubovej úrovni životnú sezónu, keď žiaril v drese Sparty Praha.


K zisku ligového titulu u našich susedov v Česku prispel dvanástimi gólmi a na ďalších päť prihrával. Ďalšie štyri presné zásahy pridal v Európskej lige.

Pražský klub si ešte vo februári poistil služby bratislavského rodáka podpisom nového viacročného kontraktu. To by však možnému prestupu nemuselo brániť.

Podľa informácií francúzskeho portálu Jeunes Footeux sa o jeho služby zaujíma tamojší Olympique Marseille.

Vybrať si ho mal Roberto De Zerbi, ktorý sa čoskoro stane novým trénerom tohto francúzskeho mužstva. Obaja sa stretli už počas pôsobenia v talianskom Sassuole.


Marseille obsadilo v uplynulej sezóne Ligue 1 až ôsmu priečku. V Európskej lige sa prebojoval až do semifinále, v ktorom nestačil na neskoršieho víťaza Atalantu Bergamo.

Trhová hodnota Haraslína je podľa špecializovaného portálu Transfermarkt na úrovni 5,5 milióna eur. V zahraničí si okrem Sparty Praha vyskúšal účinkovanie v Parme, Lechii Gdansk a spomínanom Sassuole.

Ako sám vidí svoju budúcnosť? V Česku je spokojný, v kariére sa však chce posúvať

V Prahe sa cítim výborne, nechcem sa však tým uspokojiť. Chcem hrať so Spartou najlepšie zápasy.

Predĺžil som zmluvu, aby som sa mohol plne koncentrovať na záver dôležitej sezóny. Čakalo nás EURO a nechcel som riešiť prestupy a motanice okolo toho.

Sparta mi ponúkla príležitosť na predĺženie zmluvy. Určite sa tým nechcem upokojiť, že mám zmluvu na ďalšie roky, určite sa chcem posúvať ďalej.

A ako som povedal, so Spartou chcem dosiahnuť veľa. Čakajú nás ťažké zápasy hneď na začiatku sezóny. Bitka o postup do Ligy majstrov, ktorá je náročná.

Čaká nás veľa zápasov a pevne verím, že sa nám podarí byť úspešní a napodobniť tie sezóny, vyhlásil Haraslín v rozhovore pre sport.sk.

VIDEO: Rozhovor s Lukášom Haraslínom o ME 2024, sezóne v Česku a o možnom prestupe