Majstrovstvá Sveta v hokeji 2023 na RTVS: Divákov čaká špeciálna novinka po vzore NHL

MS v Hokeji 2023

autor hetrik.sk

Majstrovstvá Sveta v hokeji 2023 na RTVS: Divákov čaká špeciálna novinka po vzore NHL

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023 sa nezadržateľne blížia. 86. svetový šampionáte vo Fínsku a Lotyšsku je na programe od 12. do 28. máj 2023.

Všetky zápasy budeme môcť sledovať tradične prostredníctvom RTVS. Verejnoprávna televízia pripravuje aj jednu veľkú novinku.Je ňou špeciálny reportér, ktorý bude sledovať po vzore NHL dianie pri striedačkách priamo počas stretnutia. Túto funkciu bude v RTVS plniť Ondrej Rusnák.

Expertami bude aj Boris Valábik a Marián Gáborík

RTVS prinesie v tomto roku divákom a poslucháčom kompletný športový zážitok na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko. Odvysiela všetkých 64 zápasov pričom v televíznom vysielaní ponúkne 34 priamych prenosov. Zvyšných 30 zápasov v základných skupinách, ako aj štvrťfinálové duely, ktoré sa hrajú súbežne, ponúkne divákom zo záznamu. Všetky zápasy bude možné sledovať naživo aj online na webe rtvs.sk.

Všetky zápasy bude v televíznom vysielaní sprevádzať hokejové štúdio Majstrovstiev sveta. RTVS ponúkne divákom priamo z dejiska aj vstupy expertného tímu. Divákom sa budú aj v tomto roku prihovárať Vladimír Országh, Ondrej Rusnák, Tomáš Surový a Rastislav Konečný. Komentátorského postu sa zhostia Pavol Gašpar a Marek Marušiak. Priamo z Fínska sa prihlásia aj reportéri Dominik Križ, Patrik Mitas a Tomáš Zagiba.


Zo štúdia v Mlynskej doline sa divákom prihovoria Oľga Konečná a Tomáš Košec, z pozície analytika Boris Valábik a Marián Gáborík. Za Rádio Slovensko bude dianie v Tampere a Rige monitorovať trojica redaktorov: Matúš Čunderlík, Adam Bohuš a Martin Balážik.

Prvýkrát na Majstrovstvách sveta získala RTVS aj pozíciu, ktorú diváci doteraz poznali skôr z prenosov NHL. Je to reportér medzi striedačkami, ktorý je v najtesnejšom možnom kontakte s tímom, a aj keď sa s jeho jednotlivými členmi počas zápasu rozprávať nemôže, tak si môže všimnúť a divákom oznámiť detaily, ktoré ostali prenosovým kamerám skryté. Slovenskú premiéru na tomto poste zažije Ondrej Rusnák, informovala RTVS vo svojej tlačovej správe.

Program Slovenska na MS v hokeji 2023

Foto: iihf.com, rtvs.sk