Manchester sa popálil na Middlesbrough pri penaltách

Premier League

autor hetrik.sk

Manchester sa popálil na Middlesbrough pri penaltách

Velikán anglického futbalu, klub Manchester United, sa v rámci turnaja Capital One Cup popálil na papierovo slabšom tíme z Middlesbrough.

Hviezdny tím – v poslednom čase podávajúci nie až tak hviezdny výkon – v riadnom hracom čase najprv uhral bezgólovú remízu len aby následne prehral pri penaltách (3:1).

Manchester sa popálil na Middlesbrough pri penaltách

Manchester zaváhal a Middlesbrough sa šplhá nahor

Sezóna nemenej slávneho Wayna Rooneyho sa teoreticky pomaly zmenila zo zlej na ešte horšiu. Kapitán mužstva, ktorýv onom zápase s Middlesbrough nastúpil až v druhom polčase,dostal pri penaltách šancu ako prvý hráč, avšak svoju príležitosť premárnil. Bolo by ale nespravodlivé vešať prehru celého tímu na plecia jediného hráča. O nepresvedčivépenalty sa postarali aj iní, ako napríklad Michael Carrick a Ashley Young, a k slabému výkonu tímu počas večera prispeli všetci hráči bez výnimky.

Middlesbrough na druhej strane zažiaril. Tím nižšieho kalibru podobne vyradil minulý rok z FA Cupu aj Manchester City (taktiež na jeho domácom ihrisku) a v zápase s Manchestrom Unitedsi zaslúžene pýtal o tipovanie na výhru (napríklad na http://extra.bet365.com/news/sk/). Keby samu aj nepodarilo vyhrať, uznanie by mu patrilo už iba za usilovné bránenie a silné nervy pri penaltách.

Tréner Middlesbrough, AitorKaranka, si je vedomý toho, že penalty sa vždy môžu ubrať oboma smermi, no i napriek tomu nepochybuje o lepšom výkone svojho tímu predvedenom počas riadneho hracieho času zápasu.

Luis van Gaal, tréner Manchestru, iba ticho súhlasil s trénerom hostí a prehru taktiež považoval za zaslúženú. Okrem toho ho ešte trápi prázdne gólové konto z posledných dvoch odohraných stretnutí (Middlesbrough a Manchester City). Koniec koncom, zápasy vyhrávajú strelené góly a nie počet vytvorených šanci (ktorých sa tímu podarilo zopár nazbierať).

Manchester sa popálil na Middlesbrough pri penaltách

Navzdory (zaslúženej) kritike si Manchester nevedie v ligovej tabuľkeaž tak zle. Po desiatich odohraných stretnutiach sa Van Gaalov tím nachádza na štvrtom mieste so ziskom 20-tich bodov a stratou iba dvoch bodov na vedúci Manchester City. O poznanie horšie sa napríklad vedieminuloročnému šampiónovi, Chelsea. Tá sa aj napriek trénerovi JosemuMourinhovi prediera blízko dna tabuľky a so stratou 11-tich bodov má ešte čo doháňať.

Dúfajme, že táto sezóna bude pre Manchester tou prelomovou. Po odchode Sir Alexa Fergusona sa severoanglickýtím akosi nevie dať dokopy a predošlé hviezdne výsledky pomaly upadajú do zabudnutia. Podarí sa mu znovu vyšplhať na vrchol?