Marek Hamšík a jeho krásny list na rozlúčku pre fanúšikov Neapola

Séria A

autor hetrik.sk

Marek Hamšík a jeho krásny list na rozlúčku pre fanúšikov Neapola

Máme tu oficiálny koniec telenovely ohľadom prestupu Mareka Hamšíka do Číny. 

Medzi Neapolom a Dalian Yifang nakoniec vznikla dohoda. Potvrdil to na twitteri prezident SSC Aurelio De Laurentiis.

Dohoda s klubom Dalian je na svete. Želám Marekovi v Číne veľa šťastia. Dvere do Neapola bude mať navždy otvorené.

Krásne slová od Mareka Hamšíka na Instagrame smerom k fanúšikom:

Musím sa najskôr ospravedlniť všetkým fanúšikom. Chcel som, dúfal som a snil, že sa budem môcť rozlúčiť. Spraviť kolečko za vášho potlesku.

Neapol mám vytetovaný na svojom tele, rovnako ako naše prvé víťazstvo v Coppa Italia po 25 rokoch. Nedá sa na to zabudnúť.

TIP: Všetky zápasy talianskej Serie A môžete teraz sledovať zadarmo na TV Tipsport.

Je nemožné zabudnúť, prekonal som rekord Bruscolottiho alebo tiež klubový rekord v počte gólov, ktorý stanovil kráľ futbalu Diego Maradona. Som na to nesmierne pyšný. Tu v Neapole boli narodené aj moje 3 deti.

Chcem poďakovať každému jednému: Prezidentovi, ktorý mi dal možnosť tu stráviť 12 rokov a teraz akceptoval moju túžbu skúsiť niečo nové.

Vďaka trénerom, ktorí ma formovali ako hráča a tiež ako človeka. Vďaka lekárom, realizačnému tímu SSC Neapol, priateľom. Budú mi chýbať, no viem že ma neopustia. Sú totiž súčasťou mojej rodiny.

Hneď ako to bude možné, verím že mi dovolíte si spraviť čestné kolo okolo štadióna San Paolo. Zaslúžite si to. 

Milujem vás a milujem toto mesto navždy. Ďakujem zo srdca každému a želám spoluhráčom veľa šťastia v sezóne. Môžete vyhrať Európsku Ligu!

Čínsky klub teda vyplatí Neapolu najskôr 5 miliónov Eur. V priebehu roka doplatia ďalších 15 miliónov. Hamšík bude poberať počas troch sezón plat 9 miliónov Eur za rok.

Najlepší slovenský futbalista roka prišiel do Neapola v júli 2007 z Brescie. Spolu odohral za klub 520 zápasov, v ktorých strelil 121 gólov. Nikto v histórii toho nedokázal viac, ani legendrány Diego Maradona.