Marek Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru + Vyjadrenie

Slovensko

Marek Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru + Vyjadrenie

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík oficiálne ukončil reprezentačnú kariéru.

34-ročný hráč Trabzonsporu to oznámil na sociálnych sieťach. Prečítajte si jeho vyjadrenie.

Ahojte! Nebolo to jednoduché, dlho som rozmýšľal, no po pätnástich rokoch som sa rozhodol uzavrieť významnú a nádhernú časť mojej futbalovej kariéry. Ukončil som moju reprezentačnú futbalovú kariéru. Bola to dlhá a krásna cesta, ktorá na ktorú som veľmi pyšný.

Som až dojatý, že som mohol byť pri všetkých najväčších úspechoch slovenskej futbalovej reprezentácie. Bol som pri najväčších úspechoch národného tímu. Mohol som byť súčasťou tímu, ktorý absolvoval v roku 2010 svetový šampionát v Juhoafrickej republike a v rokoch 2016 a 2021 sa dostal na majstrovstvá Európy.

Bolo pre mňa veľkou cťou viesť vo viac ako päťdesiatich dueloch národný tím Slovenska aj ako kapitán. Reprezentovať moju krajinu som vždy bral ako obrovskú česť, zodpovednosť a snažil sa vždy vydať zo seba všetko pre našich fanúšikov.

Vždy bolo nádherné spievať pred zápasmi slovenskú hymnu a vidieť na tribúnach fanúšikov s našimi vlajkami. Človek väčšiu motiváciu ani nepotreboval…

Ďakujem všetkým trénerom, spoluhráčom a realizačným tímom, s ktorými som mal tu česť pracovať a spolu sa snažili robiť všetko pre úspech slovenského futbalu!

Vidíme sa na zápasoch našej reprezentácie! Slovensko do toho 🇸🇰!!!

FOTO: Instagram Marek Hamšík