Marián Gáborík krotí u Slafkovského vášne: Treba brať všetko s rezervou, je mladý hráč. Prídu aj horšie obdobia

NHL

autor hetrik.sk

Marián Gáborík krotí u Slafkovského vášne: Treba brať všetko s rezervou, je mladý hráč. Prídu aj horšie obdobia
Zdroj: nhl.com/wild, X/CanadiensMTL

O výborných výkonoch Juraja Slafkovského z posledných mesiacov prehovoril jeden z najpovolanejších, Marián Gáborík.

Bývalý elitný strelec NHL s viac ako 1000 zápasmi, 407 gólmi a 815 bodmi v základnej časti, zrejme vie, čo hovorí.


Trenčiansky odchovanec je z krajana nadšený, čiastočne však krotí vášne. Na MS 2024 sa už na neho teší. Čo hovorí na jeho premiérový hetrik?

Je to super, hetrik je v NHL vždy veľmi cenná vec. Páči sa mi, že jeho góly sú rôznorodé. Motá sa okolo bránky, vie využiť telo, tečovať puk, ale aj skórovať po úniku. Je dobré, že mu to začalo padať.

Hlavne nech mu vydrží zdravie, gratulujem mu. Je dobré, že dostáva taký priestor. Ukazuje sa, ako je pripravený na sezónu, keďže mal toho v posledných rokoch za sebou veľa. Páči sa mi, že má v druhej polovici sezónu konštantné výkony a drží si stabilitu. To je v NHL najdôležitejšie.

Myslím si, že sa zlepšil, korčuliarsky stíha. Mal veľmi dobrú letnú prípravu a dostatok času po zranení kolena. Stále je mladý a bude ešte silnejší, rýchlejší. Veľmi dôležité je sebavedomie, ktoré si vybudoval. Má čo zlepšovať, ale je na dobrej ceste, vyhlásil Gáborík v rozhovore s Tomášom Prokopom z Denníka Šport.


Stále iba dvadsaťročný útočník by mal patriť medzi lídrov Slovenska na šampionáte v Česku. Verím, že si udrží formu a Montreal ho pustí na majstrovstvá sveta. Stále však treba brať všetko s rezervou, je mladý hráč. Prídu aj horšie obdobia, doplnil.

Prelomovú druhú zámorskú sezónu zvládol Juraj Slafkovský výborne. Druhý rok býva zradný, je to možno najzložitejšie obdobie, lebo tlak a očakávania sú väčšie. Hráč je, samozrejme, vyspelejší, vie čo na neho čaká, ale aj súperi si už na vás dávajú väčší pozor. V tomto to bude mať zložitejšie aj Juro, ale má našliapnuté dobre.

Nemyslím si, že je čistokrvný strelec, ale keď sa mu podarí konzistentne dávať 25-30 gólov, možno aj viac, tak to bude super. Dokáže hrať vo všetkých štyroch päťkách a všetkých situáciách, čo je veľké plus.

Košického rodáka fanúšikovia prirovnávajú najviac práve ku Gáboríkovi, ktorý si v mladosti prežil niečo podobné v drese Minnesoty Wild. Je to príjemné, že si to ľudia pamätajú a spája sa to s mojím menom. Jurovi držím palce, aby mu to vydržalo a robil nám radosť, dodal bývalý skvelý reprezentačný útočník pre Denník Šport.