Mário Grman otvorene o prestupe do KHL: Ľudia mi želajú smrť. Prečo som sa rozhodol pre Rusko?

KHL

autor hetrik.sk

Mário Grman otvorene o prestupe do KHL: Ľudia mi želajú smrť. Prečo som sa rozhodol pre Rusko?
Zdroj: hockeyslovakia.sk

V novej sezóne KHL uvidíme ďalšieho slovenského hokejistu, ročný kontrakt s Admiralom Vladivostok podpísal Mário Grman.

Dvadsaťsedemročný obranca, ktorý reprezentoval Slovensko aj na MS 2024, sa rozhodol vyjadriť práve k téme jeho odchodu do Ruska.


Rozhodujúcim faktorom boli podľa očakávania peniaze. Nebudem klamať, áno. Mám už svoje roky, hral som vo Fínsku či v Česku, ale to sa nedá porovnať s podmienkami v KHL. Niekto si myslí, že vo Fínsku som veľa zarobil, ale opak je pravdou. Tiež už musím pozerať aj na seba a keď je možnosť, tak si zarobiť, reagoval Grman v rozhovore pre Nový Čas.

Podľa ruského portálu metaratings.ru zarobí vo Vladivostoku za jednu sezónu 30 miliónov rubľov, čo je v pri aktuálnom prepočte približne 308-tisíc eur.

Rodák z Topoľčian mal obavy, ako spoločnosť zoberie jeho prestup do KHL. Viem, že na Slovensku a v Česku je táto téma veľmi horúca. Aj som si prečítal viacero nevraživých komentárov, kde mi ľudia želajú aj smrť a aby som sa zadrhol s ruskými peniazmi. Lenže nikto z tých ľudí mi nevydláždil cestu k hokeju, nikto mi nikdy na ten hokej neprispel. Je to ich názor, ja im to neberiem, ale je to len a len moje rozhodnutie, doplnil.


Ponuky mal aj z ďalších klubov. Záujem bol zo Švédska, Česka a aj zo Slovenska. Mal som ponuku z druhej švédskej ligy, ale to ma nelákalo. Hovorilo sa o Českých Budějoviciach a oslovil ma aj Slovan, ale ešte som sa nechcel vrátiť do slovenskej extraligy.

V reprezentácii Slovenska by chcel pokračovať aj naďalej. Či však hráči pôsobiaci v KHL túto šancu dostanú, je zatiaľ nejasné.

Viem, že na najbližšom júnovom výkonnom výbore by sa to malo riešiť a kluby by mali o účasti hráčov KHL v reprezentácii hlasovať. Vždy, keď som doposiaľ mohol a bol som aj zranený, som prišiel hrať za Slovensko. Nemám to teraz vo svojich rukách, ale ak budem nominovaný, tak nikdy neodmietnem, dodal na záver.