Martin Pospíšil prehovoril o MS 2024. Ovplyvní jeho rozhodnutie problém Craiga Ramsayho s jeho bratom?

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Martin Pospíšil prehovoril o MS 2024. Ovplyvní jeho rozhodnutie problém Craiga Ramsayho s jeho bratom?
Zdroj: Instagram/Calgary Flames

Slovenská hokejová reprezentácia sa na blížiacom svetovom šampionáte v Česku bude môcť s najväčšou pravdepodobnosťou spoliehať na viaceré zvučné mená za zámoria.

Hráči ako Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Pavol Regenda či Martin Pospíšil by v nominácii nemali chýbať.


Posledný menovaný dokázal v aktuálnej sezóne naplno preraziť v NHL. Útočník Calgary Flames môže priniesť nášmu tímu veľkú kvalitu a zároveň bojovnosť.

V posledných dňoch sa však v médiách riešila nenominácia jeho brata Kristiána, čo u fanúšikov vzbudzovalo obavy z rozhodnutia mladšieho z dvojice Pospíšilovcov, či pricestovať na MS alebo nie.

Slová trénera Craiga Ramsayho o tom, že mal s Kristiánom v minulosti problémy a na šampionáte ho neuvidíme, však nakoniec nebudú mať žiadny vplyv. 

Musím sa s bratom porozprávať, ale nemalo by to nič ovplyvniť, je to rozhodnutie trénerov. Sme v kontakte s Mirom Šatanom a budeme to riešiť po konci sezóny, vyhlásil Martin Pospíšil pre Denník Šport a doplnil, že sa o turnaji už rozprával aj ďalšími krajanmi.

Najviac som to preberal s Martinom Fehérvárym, že by sme mohli dať dokopy dobrú partiu, keď budeme všetci voľní. Rovnako sme to preberali s Jurom Slafkovským a Šimonom Nemcom.


Zvolenský rodák hráva v Calgary na krídle, v reprezentácii je pripravený aj na post centra. Nerobilo by mi to problém. Aj na farme som hrával často centra, jednu celú sezónu, takisto aj v Košiciach počas pandémie.

Do dvadsiatich rokov som bol len centrom, cítil som sa tam veľmi dobre. V Calgary som hrával pravé krídlo a potom lavé. Zahrám to, čo budú tréneri potrebovať. Som univerzálny, dodal Pospíšil v rozhovore s novinárom Tomášom Prokopom.