Martin Réway: Chcem presvedčiť Slovan, že urobil chybu. NHL by som skúsil znovu!

Slovensko Reprezentácia

Martin Réway: Chcem presvedčiť Slovan, že urobil chybu. NHL by som skúsil znovu!

Veľký slovenský talent Martin Réway by na posledné dve sezóny iste najradšej zabudol. Po problémoch so srdcom sa mu neporadilo preraziť na farme Montrealu a tak si to namieril do Slovana Bratislava.

Belasí s ním však už v novej sezóne vôbec nepočítajú a tak si musí hľadať nový klub. Viac prezradil v rozhovore pre Isport.cz samotný Réway.

Prežíval som veľmi ťažké obdobie. Hlavne po psychickej stránke. Najprv som nevedel, či sa to bude dať vyliečiť alebo nie. Podarilo sa, ale stratil som všetku silu a hlavne kondíciu. Ten výpadok bolo poznať.

Prišiel som do Ameriky po roku, čo som nebol na ľade. A nielen to, nemal som žiadny pohyb, bral som silné lieky na srdce a dosť z toho pribral. 

Celý rok som to zhadzoval. Až niekedy počas olympijskej prestávky som sa dostal na váhu, akú som chcel a to zostávali so Slovanom posledné zápasy.

Viem že sezóna nebola dobrá a tak si nemôžem vyberať. Som za každú možnosť, či na Slovensku alebo v Česku. Chcem konečne odohrať plný počet zápasov. Potrebujem rok na vrátenie hokejovej pohody. Chcem sa do toho opäť dostať. Verím, že sa to podarí.

Čo hovorí na to, že o neho už Slovan nemá záujem?

Nedá sa nič robiť, rešpektujem to. Budem sa snažiť ich presvedčiť, že urobili chybu. Prípadne by som to znovu skúsil v NHL, no teraz chcem najskôr nájsť stratenú pohodu.