Martin Škrtel, Michal Handzuš či SZĽH reagujú na atentát. Premiérovi prajú skoré uzdravenie

Ostatné

autor hetrik.sk

Martin Škrtel, Michal Handzuš či SZĽH reagujú na atentát. Premiérovi prajú skoré uzdravenie
Zdroj: Youtube/RTV Prievidza, Instagram/martin37skrtel, joj.sk

Slovenskom v stredu otriasol pokus o atentát na premiéra Roberta Fica. Ten skončil po streľbe v banskobystrickej nemocnici, kde v kritickom stave podstúpil operáciu.

Na šokujúcu udalosť už stihli reagovať aj viaceré športové osobnosti z našej krajiny.


Medzi nich patrí napríklad Martin Škrtel či Michal Handzuš. Stanovisko zverejnil Slovenský zväz ľadového hokeja a aj prezident Slovenského futbalového zväzu.

Bývalý kapitán futbalovej reprezentácie volá po pokoji

Čoho sme sa to dožili??? Demokrati, liberáli, progresívci, národniari, koalícia, opozícia, ľavica, pravica, športovci, umelci, herci...

Ale hlavne sme ľudské bytosti a obyvatelia Slovenska!!! Veľa síl a skoré uzdravenie pán premier a občan Slovenskej republiky Robert Fico!!! Pokoj a mier Slovensko, napísal Martin Škrtel na sociálnej sieti Instagram.

Dlhoročný hokejový reprezentant Michal Handzuš praje Ficovi skoré uzdravenie

Takéto násilie treba jednoznačne odsúdiť. Sú podstatnejšie veci ako je šport a momentálne je najdôležitejšie, aby to Róbert Fico zvládol, uzdravil sa a aby bolo všetko v poriadku, vyhlásil počas štúdia MS 2024 na televízii JOJ.


Oficiálne stanovisko priniesol aj Slovenský zväz ľadového hokeja

Slovenský zväz l'adového hokeja odsudzuje útok na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a tým aj na demokraciu v našej krajine.

Pánovi premiérovi praje celý tím skoré uzdravenie a veľa síl. V náročných zápasoch budeme hrdo reprezentovať našu krajinu na prebiehajúcich majstrovstvách sveta. Veríme, že aj on zabojuje a vyhrá svoj zápas v tejto ťažkej situácii.

Útok na predsedu vlády odsúdil aj prezident SFZ Ján Kováčik

Vo svojej funkcii prezidenta SFZ som už niekoľkokrát prešiel naozaj celé Slovensko - od najmenších dediniek až po hlavné mesto. Stretávam sa s ľuďmi z najrozličnejších generácií, profesií.

A aj vďaka tomu už dlhší čas výrazne vnímam čoraz viac rastúce napätie v našej spoločnosti. Úcta, rešpekt voči oponentom sa vytráca, hrubosť, arogancia a vulgarita sa stupňujú.

Pomyselne budujeme medzi sebou zákopy a zo zákopov sa obvykle vyráža v konečnom dôsledku na boj o život. Dnešný atentát na premiéra je už len šokujúcim ale logickým vyústením tohto procesu.

Absolútne odsudzujem toto šialenstvo a prajem premiérovi čo najrýchlejšie uzdravenie a zotavenie. Taktiež verím, že čo najpodrobnejšie bude tento ohavný čin vyšetrený a každý kto na ňom má podiel bude spravodlivo potrestaný.

Máme možno poslednú šancu zabrániť tomu aby sa zo Slovenska stala krajina, v ktorej sa nikto nebude cítiť ani dobre ani bezpečne. Všetci by sme sa o to mali pričiniť. A začať každý sám od seba, reagoval šéf Slovenského futbalového zväzu na Instagrame.