Martin Škrtel nerozumie, prečo nie je v reprezentácii Valjent. Uvítal by príchod Čavriča?

EURO 2024

autor hetrik.sk

Martin Škrtel nerozumie, prečo nie je v reprezentácii Valjent. Uvítal by príchod Čavriča?
Zdroj: sport1tv.cz - X/cavric77, martinvaljent

Slovenská futbalová reprezentácia postúpila pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu na Majstrovstvá Európy 2024, ktoré sa budú konať v Nemecku.

V kvalifikačnej J-skupine sme so ziskom 22 bodov obsadili druhé miesto, víťazom sa stalo suverénne Portugalsku.


Napriek veľkému úspechu sa však už teraz treba pozerať dopredu a začať riešiť tímové nedostatky. Jedným z nich je bezpochyby hľadanie strelca.

Na klubovej úrovni sa v novej sezóne darí Róbertovi Boženíkovi, čo v nedeľu potvrdil aj prvým gólom za Slovensko po približne dvoch rokoch.

V hre by však mohlo byť aj jedno zvučné meno zo Slovana Bratislava a to Aleksandar Čavrič, ktorý požiadal o slovenské občianstvo.

29-ročný srbský útočník má v ročníku 2023/24 na konte už 12 gólov a na ďalších 5 prihrával.

Martin Škrtel by ho určite privítal. V tíme podobný hráč chýba

Minimálne je to zaujímavý hráč. Neviem, v akom štádiu sú jeho dokumenty. Či a kedy bude možné, aby hral za Slovensko.

Ale ak si udrží takú formu, akú momentálne má, či už v Konferenčnej lige alebo v domácej súťaži, tak je to hráč, ktorý by nášmu mužstvu určite pomohol.

Ako sme mali možnosť počuť, aj tréner Slovana je s ním nadmieru spokojný. Myslím si, že hráč s takými prednosťami, ako má Čavrič, v našom mužstve momentálne nie je.

Keď mu formality umožnia hrať, tak som presvedčený, že v niektorých zápasoch bude mať čo povedať, povedal bývalý reprezentačný kapitán v štúdiu Sport TV.


Na poste stopéra sa rieši opačný problém. Dopláca na to Martin Valjent?

27-ročný obranca RCD Mallorca pravidelné hráva španielsku La Ligu proti tímom ako FC Barcelona či Real Madrid, napriek tomu chýba v nominácii talianskeho trénera.

Chcel by som vedieť viac, pretože máme hráča, ktorý dve alebo tri sezóny pravidelne nastupuje v španielskej lige. Je to až záhadné, že sa nevie dostať do reprezentácie.

Bol tam jeden tréner, teraz je druhý. Je mi jasné, že každý preferuje isté typy hráčov. Ale keď niekto dokáže odohrať v španielskej lige 30 zápasov a keď je zdravý, hráva pravidelne, tak sa musím zamýšľať nad tým, čo sa deje a prečo sa nedokáže výraznejšie presadiť, reagoval Škrtel na margo neúčasti Valjenta v národnom tíme.

EURO 2024 štartuje až 14. júna, tréner Francesco Calzona má teda s jeho tímom dostatok času na dôkladnú prípravu. Až čas ukáže, či na turnaji uvidíme spomínanú dvojicu Čavrič-Valjent.