Matúš Bero má namierené do jednej z najlepších líg v Európe

Bundesliga

autor hetrik.sk

Matúš Bero má namierené do jednej z najlepších líg v Európe

Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero by mal už čoskoro oficiálne spoznať svojho nového zamestnávateľa.

Po piatich rokoch sa odchovanec AS Trenčín rozhodol definitívne opustiť Vitesse Arnhem. V Holandsku odohral celkovo 172 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 20 asistencií.Jeho ďalšie kroky by podľa nemeckého portálu waz.de mali smerovať do Bundesligy, konkrétne do tímu VfL Bochum.

Bochum by mal posilniť Matúš Bero. Slovenský stredopoliar má prísť do bundesligového klubu ako voľný hráč z Vitesse Arnhem, kde pôsobil s kapitánskou páskou pod trénerom Thomasom Letschom, píše sa v článku.

Práve 54-ročný kouč viedol Bera v Holandsku v období 2020-2022.

VfL Bochum v sezóne 2022/23 skončil medzi nemeckou elitou na 14. priečke. V rovnakom klube v minulosti úspešne pôsobil aj ďalší slovenský futbalista Stanislav Šesták.


Príchod do jednej z najlepších líg v Európe naznačil aj hráčov agent

Najväčší záujem je z Nemecka. Nateraz sme ‚potlačili’ možnosť pokračovať v Taliansku, pretože to nebolo prioritou Matúša.

Snaha je skôr smerom k Anglicku alebo Nemecku, povedal pre sport.sk ešte začiatkom júna hráčov agent z agentúry Stars & Friends Roman Vojtek.

Už v najbližších dňoch teda môžeme očakávať oficiálne vyhlásenie týkajúce sa budúcnosti 27-ročného reprezentanta Slovenska.

Okrem Bochumu sa mal zaujímať o služby Bera aj anglický Birmingham City a taliansky Janov.

Foto: vitesse.nl