Michal Čajkovský o svojom novom pôsobisku v KHL: Moskvu som si veľmi zamiloval

KHL

autor hetrik.sk

Michal Čajkovský o svojom novom pôsobisku v KHL: Moskvu som si veľmi zamiloval

Slovenský hokejista Michal Čajkovský čoskoro odštartuje už svoju ôsmu sezónu v KHL.

Zároveň však bude premiérová v drese Spartaka Moskva, do ktorého sa sťahoval po nepredĺžení kontraktu so Sibirom Novosibirsk.


31-ročný reprezentačný obranca sa už niekoľko dní nachádza v Moskve, kde sa začína predsezónna príprava u jeho nového zamestnávateľa.

Odchovanec Slovana Bratislava práve pre klubový web Spartaka porozprával o svojich cieľoch, kamarátstve s krajanom Patrikom Rybárom a tiež o živote v Moskve.

S Patrikom sme dobrí kamaráti a poznáme sa dlho. Dokonca som jednu sezónu hral aj s jeho otcom Pavlom. Patrik mi o Spartaku povedal veľa dobrých vecí, v tíme poznám ešte Dmitri Višnevského a Jegora Zajceva, sú to naozaj dobrí hráči.

Som rád, že som tu a urobím všetko pre to, aby Spartak vyhrával. Do Moskvy sa rád vraciam - toto mesto sme si s rodinou veľmi zamilovali, vždy som sa vo voľnom čase rád prechádzal po Moskve s rodinou a priateľmi, sú tu dobré reštaurácie a veľa krásnych miest, reagoval skúsený obranca pre spartak.ru.


Počas leta sa na novú sezónu pripravoval doma na Slovensku

S rodinou sme skoro celý čas oddychovali doma, na Slovensku - stihli sme ešte navštíviť Taliansko, boli sme tam desať dní, potom som dorazil do Moskvy.

Na dovolenke som sa aj aktívne pripravoval na sezónu, teraz je najdôležitejšie zaobísť sa bez zranení. Chcem pomôcť Spartaku k skvelej sezóne, doplnil Čajkovský.

Foto: spartak.ru