Milan Škriniar v exkluzívnom rozhovore pre PSG: Prečo sa rozhodol pre Paríž?

Slovensko

autor hetrik.sk

Milan Škriniar v exkluzívnom rozhovore pre PSG: Prečo sa rozhodol pre Paríž?

Slovenský futbalista Milan Škriniar sa vo štvrtok stal oficiálne hráčom PSG.

28-ročný bývalý obranca Interu Miláno ako voľný hráč podpísal v Paríži kontrakt na päť rokov. Informoval o tom klub na svojich sociálnych sieťach.Prečo sa rozhodol práve pre francúzskeho šampioná?

Prečítajte si exkluzívny rozhovor, ktorý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie poskytol pre jeho nového zamestnávateľa.

Prvé pocity po tom, ako sa stal hráčom PSG?

Som nesmierne šťastný, že som sa stal súčaťou takéhoto klubu. PSG je jedným z najlepších tímov na svete s hráčmi svetovej triedy a neskutočnými fanúšikmi.

Ako je na tom aktuálne po zdravotnej stránke?

Posledné mesiace pre mňa neboli ľahké, bol som zranený, mal som problém s chrbtom. Ale už je všetko v poriadku, cítim sa naozaj dobre. Odohral som už aj dva zápasy za Slovensko, takže som som pripravený na 100 %, možno aj na viac.

Milan Škriniar je prvý Slovák v klubovej histórii, čo na to hovorí?

Viem o tom, je to skvelé. Ešte som ani nehral a už som súčasťou histórie. Dozvedel som sa to, keď som podpisoval zmluvu, bol som na to hrdý za moju krajinu a rodinu. Je to však iba začiatok.


Prečo si vybral práve PSG?

Bolo to jednoduché rozhodnutie. Keď vás chce klub ako Paris Saint-Germain, rozhodnutie padne rýchlo.

Keď som zisitl, že je tu príležitosť sem prísť, bol som veľmi šťastný. Videl som veľa zápasov PSG a myslím, že každý na celom svete vie, že sú tu skvelí hráči.

Je to jeden z najlepších tímov na svete, rozhodnutie trvalo len sekundu. Naozaj som teším sa na prácu s mojimi novými spoluhráčmi a na stretnutie so všetkými v klube.

Nastáva veľká zmena v jeho kariére, cíti sa byť pod tlakom?

Áno, samozrejme. Keď prídete do klubu ako Paris Saint-Germain, vždy je tam tlak. Viem však, že som pripravený byť súčasťou tohto veľkého klubu. Mám však rád tlak. Ako obranca viem, o čo ide. Musím byť vždy pripravený.

Odkaz pre fanúšikov PSG

Chcem im povedať, že som veľmi hrdý na to, že som súčasťou tejto veľkej rodiny Paris Saint-Germain a tiež, sa teším na spoločné stretnutie. Paris est magique!

Foto: Twitter/PSG