Miro Šatan hodnotí MS 2018: Realita sa ukázala!

MS v Hokeji 2019

1 965 zobrazení

Miro Šatan hodnotí MS 2018: Realita sa ukázala!

Slovensko má za sebou ďalšie neúspešné Majstrovstvá Sveta v hokeji. V Dánsku sa našim chlapcom znovu nepodarilo prebojovať do štvrťfinále.

Pozrite si prvotné vyjadrenie nášho generálneho manažéra Miroslava Šatana.

Vzhľadom na naše podmienky, rebríčkové postavenie a všetky ostatné okolnosti sme presne tam, na čo máme. Možno chýbal kúsok šťastia a hrali by sme play-off, ale všetko je to len hypotetické. Realita sa ukázala.

Dá konštatovať, že bodové zlepšenie je výrazné. Mám indície aj od iných tímov, že naša hra sa trochu zmenila. Hráme iným spôsobom a na tomto turnaji sa to aj ukázalo.

Všetko je to súčasť procesu, mužstvo sa učí hrať spôsobom, akým chceme. Takéto výkyvy sú pri tom bežné. Verím, že si chalani z toho odnesú skúsenosti smerom do budúcnosti a pomôže im to v ich kariérach v kluboch. Verím, že niektorí sa dostanú do lepších líg, budú z tohto turnaja ťažiť a v budúcnosti to možno oni vrátia reprezentácii.

Trochu sme tiež zjednodušili hru. Hráči mali možnosť vidieť prístup k vedeniu tréningov či mítingov aj ako funguje tréner z NHL. Počas celého roka sme videli, že chalani chceli prísť do reprezentácie, chceli tam hrať. Skúsenosť byť pod taktovkou Craiga Ramsayho im do budúcnosti isto pomôže.

Veľmi dobre hrali skúsení hráči Ladislav Nagy a Andrej Sekera, milo ma prekvapil brankár Marek Čiliak, mužstvo držal nad vodou. Aj mladí chalani si počínali veľmi úspešne - Martin Fehérváry, Christián Jaroš či Mário Grman splnili a možno aj prevýšili očakávania. S útokom Popradčanov sme rátali ako so štvrtou "lajnou" a napokon to bola možno naša druhá formácia.