Miroslav Šatan hlasoval za to, aby hralo Slovensko na MS 2019 v Košiciach! (VIDEO)

MS v Hokeji 2019

Miroslav Šatan hlasoval za to, aby hralo Slovensko na MS 2019 v Košiciach! (VIDEO)

V posledných dňoch je na Slovensku témou číslo jeden pôsobenie slovenskej reprezentácie na budúcoročných MS 2019 v skupine v Košiciach.

Fanúšikom z Bratislavy sa to možno nepáči, no väčšia časť Slovenska to víta. Pre zaujímavosť, za Košice hlasoval aj generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Potvrdil to prezident zväzu Martin Kohút.

Keď som túto alternatívu navrhol, prešiel som si s  Craigom Ramsaym a Miroslavom Šatanom celé Košice aj hotely, kde môžu byť ubytovaní. Miroslav Šatan navyše za tento návrh ako člen Výkonného výboru SZĽH hlasoval. Sú na to pripravení a sústredia sa, aby bol národný tím budúci rok úspešný.

Nie je všetko len o peniazoch a ekonomike. Je dôležité uznávať aj nejaké hodnoty a spravodlivosť. Všetko máme vypracované, ale to by bolo na dlhšiu debatu. Chceli by sme však dosiahnuť lepší šampionát, ako to bolo v roku 2011. Túžime po vyššej návštevnosti, ale aj väčšej emócii. 

Navyše, ak sa dnes pozrieme na skladbu reprezentácie, tak sú v nej kľúčoví hráči, ako Ladislav Nagy, Tomáš Jurčo či Christián Jaroš a všetci z nich pochádzajú z východu. V Košiciach je tak veľký hokejový odkaz a v neposlednom rade, si po roku 2011 zaslúžia vidieť slovenskú reprezentáciu.