Miroslav Šatan kandiduje na post prezidenta SZĽH!

Slovensko Reprezentácia

761 zobrazení

Miroslav Šatan kandiduje na post prezidenta SZĽH!

Na dnešnej tlačovke padlo definitívne rozhodnutie. Generálny manažér našej hokejovej reprezentácie z domácich Majstrovstvách Sveta Miroslav Šatan sa rozhodol kandidovať na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Po tom, ako sa Martin Kohút rozhodol nekandidovať na post prezidenta, tak samozrejme prebehlo veľa rozhovorov. Viaceré kluby ma vyzvali aby som išiel kandidovať.

Chcel by som teda oznámiť, že túto výzvu príjmem a budem kandidovať na post prezidenta slovenského zväzu ľadového hokeja.

Nechcem ísť do toho sám, chcem priniesť tím ľudí, ktorých som za posledné dva roky videl na zväze sa zaoberať problémami a mohli by slovenský hokej posunúť na miesta, kde ho chceme vidieť.

Našim cieľom je budovanie akadémii a vzdelania. Vytvorenie atraktívneho prostredia pre hráčov aj rodičov. Aby boli z hráčov kvalitní ľudia a aj keď nebudú hrať profesionálne, aby sa mohli zapojiť do spoločnosti.

Ak budem úspešný, tak by som chcel navštíviť všetky kluby. Chcem si ich vypočuť a vytvoriť víziu možno na 10 rokov, stratégie kam by sa mal hokej smerovať. Určite by sme v prípade úspechu oslovili na ďalšiu spoluprácu aj Craiga Ramsayho.

Za uplynulé dva roky som videl, že veci sa hýbu správnym smerom. Určite sa zlepšilo celkové fungovanie zväzu, jeho finančný stav, doniesli sme zahraničných odborníkov, ktorí posunuli slovenský hokej dopredu.

O 10 rokov by som chcel vidieť plne funkčné akadémie, aspoň každý kraj jednu. Je to cieľ, ktorý sa dá splniť.