Miroslav Šatan o organizovaní MS v hokeji na Slovensku. V hre bude tento rok

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Miroslav Šatan o organizovaní MS v hokeji na Slovensku. V hre bude tento rok
Zdroj: Hetrik.sk

Slovensko hostilo Majstrovstvá sveta v hokeji naposledy v roku 2019. Vtedy sa hralo na štadiónoch v Bratislave a Košiciach.

Po úspešnom šampionáte u našich susedov v Česku, ktorý prekonal historické rekordy návštevnosti, sa začína debatovať o možnosti, že by sme sa aj my mohli znovu uchádzať o organizovanie prestížneho podujatia.


K tejto téme sa vyjadril už aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

O rok sa bude kandidovať na rok 2029. Budeme sa rozprávať intenzívne, či sa môžeme zapojiť do kandidatúry sami alebo s niekým. Veci neboli seriózne diskutované, otvorené sú všetky možnosti. Zatiaľ nechcem rozdúchavať oheň nádeje, cituje Šatana novinár z Denníka Šport Tomáš Prokop.

Problémom môže byť malá kapacita štadiónov. Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave pojme 10 tisíc fanúšikov, Steel Aréna v Košiciach o dve tisíc menej.

Odporúčania IIHF sú v roku 2024 na úrovni 12-tisíc pre hlavné dejisko 8-tisíc pre druhé.


Jedna z možných alternatív je spoločné organizovanie s našimi západnými susedmi. Logickou voľbou by boli mestá Bratislava - Brno.

V druhom najväčšom meste Česka sa už začala výstavba nového moderného štadióna pre takmer 13-tisíc fanúšikov.

Na Slovensku sa zatiaľ nad podobným projektom neuvažuje.

MS v hokeji 2025 sa budú konať vo Švédsku a Dánsku. O rok neskôr vo Švajčiarsku. Rok 2027 bude patriť Nemecku a 2028 zase Francúzsku. Potom by mohlo prísť na rad teoreticky už aj Slovensko.