Mladé slovenské pušky sú najrýchlejší hokejisti na Majstrovstvách Sveta! (VIDEO)

MS v Hokeji 2019

Mladé slovenské pušky sú najrýchlejší hokejisti na Majstrovstvách Sveta! (VIDEO)

Slovensko síce nepostúpilo na domácich Majstrovstvách Sveta do vytúženého štvrťfinále, no výkonom potešilo zrejme každého fanúšika.

V našom tíme sa predviedlo hneď niekoľko mladíkov, čo určite zaregistrovali aj poprední skauti zo zámoria.

Za zmienku stoja aj najnovšie oficiálne štatistiky IIHF. 19-ročný obranca Martin Fehérváry je najrýchlejším mladíkov na celom šampionáte. S rýchlosťou 37,9 km/h prekonal aj fínsky supertalent Kaapo Kakka (35,7 km/h). Rodák z Bratislavy sa na začiatku novej sezóny zúčastní kempu Washingtonu Capitals.

Zo všetkých hokejistov namerali maximálku ďalšiemu Slovákovi. Útočník Róbert Lantoši sa na francúzsku bránku rútil rýchlosťou 39,2 km/h.

O 23-ročného mladíka Nitry sa má podľa Darrena Dregeara zaujímať niekoľko klubov z NHL.

Ak pozeráte zápas Kanada - Slovensko, sledujte slovenské číslo 16, Róberta Lantošiho. Vzbudzuje záujem klubov NHL. , napísal na twitteri tento expert z kanadskej televízie TSN.

Ďalším adeptom, ktorému šampionát určite pomohol je Adam Liška. 19-ročný útočník by sa konečne mohol dočkať úspešného draftu. Detailne ho mala sledovať Philadelphia Flyers.

Z ďalších štatistík je z pohľadu Slovenska zaujímavá aj najtvrdšia strela. Medzi obrancami je na treťom mieste Michal Čajkovský, ktorému namerali puk s rýchlosťou 148,7 km/h.