VIDEO Na Floride sa oslavoval Stanley Cup s ruskou vlajkou. Dominik Hašek opäť zúri!

Bobrovskij a Kulikov oslavujú zisk Stanley Cupu

Bobrovskij a Kulikov oslavujú zisk Stanley Cupu / Zdroj: Koláž - Instagram/sergeibobrovsky, X/sportsru

Slávny Stanley Cup získali v sezóne 2024/25 dvaja ruskí hokejisti, konkrétne brankár Sergej Bobrovskij a obranca Dmitrij Kulikov.

Vedenie NHL im, podobne ako tomu bolo už od začiatku vojny na Ukrajine, nedovolí priniesť trofej do ich krajiny.

Počas víkendových veľkolepých osláv na Floride, ktorých sa malo v meste zúčastniť až 400-tisíc fanúšikov, mali obaja na sebe ruskú vlajku.

Reakcia od Dominika Hašeka na seba nenechala dlho čakať.

„Toto je súčasť osláv Floridy Panthers po zisku Stanley Cupu… NHL veľmi dobre vie (osobne som zaslal oficiálny verejný list Garymu Bettmanovi s vysvetlením), že svojím prístupom robí obrovskú reklamu ruskej imperialistickej vojne a ruským zločinom, a preto nesie zodpovednosť za obrovské množstvo zabitých a zmrzačených ľudí,“ začal svoje vyjadrenie bývalý brankár.

Hašek dlhodobo kritizuje vedenie NHL za to, že Rusom umožňuje štartovať v zámorskej súťaži.

„Pokiaľ NHL (a štáty USA a Kanada, na ktorých území pôsobí) umožňujú ruským občanom, ktorí oficiálne neodsúdili ruskú imperialistickú vojnu na Ukrajine, verejne vystupovať (v prípade športovcov súťažiť), táto reklama na hrozné zločiny Ruska bude pokračovať a ľudia budú kvôli NHL naďalej umierať. Je na nás všetkých, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme zastavili nehumánne konanie NHL, ktoré stojí ľudské životy,“ dodal v príspevku na sociálnej sieti X.

„Panteri“ triumfovali v play-off NHL druhýkrát za sebou, podobne ako pred rokom porazili vo finálovej sérii Edmonton Oilers.

Zdroj informácií: hetrik.sk