Na futbalového experta RTVS sa vzniesla vlna kritiky: Jednou vetou poriadne urazil súpera Slovana

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Na futbalového experta RTVS sa vzniesla vlna kritiky: Jednou vetou poriadne urazil súpera Slovana

Slovan Bratislava zvíťazil vo svojom prvom vystúpení v A-skupiny Konferenčnej ligy UEFA nad KÍ Klaksvík 2:1.

Proti majstrovi z Faerských ostrovov boli belasí favoritom, súper však mal za sebou úžasnú kvalifikačnú cestu, keď dokázal vyradiť v predkolách Ligy Majstrov maďarský Ferencváros Budapešť či švédsky BK Häcken.


Malý klub z 5-tisícového rybárskeho mestečka zložený z viacerých poloprofesinálov si za svoje výkony vyslúžil rešpekt celej futbalovej Európy.

Slová futbalového experta RTVS Petra Ďuriš pobúrili fanúšikov na sociálnych sieťach

Musíme povedať, že zaslúžené víťazstvo Slovana, ktorý sa nesmierne natrápil. Ak by však bol efektívny v prvom polčase a dostal sa do vedenia, možno by zápas skončil 3:0.

To iba potvrdzuje, aký je ten futbal ťažký. Dnes už naučíte s prepáčením aj tuleňov organizovaný defenzívny futbal.

Do toho trochu pressingových situácií a aj to dobré mužstvo má potom problém, vyhlásil v štúdiu RTVS bývalý ligový futbalista, ktorý má za sebou pôsobenia v Trenčíne či Spartaku Trnava.

Pochvala pre trénera Vladimíra Weissa

Ja by som chcel pochváliť trénera Weissa. Čelil kritike niektorých ľudí, nebudem sa k tomu vyjadrovať.

On však nepotrebuje nikomu nič dokazovať. On vie, čo má jeho mužstvo hrať a v akom stave má byť. Samozrejme, každý tréner chce víťazstvá a aj dobrú hru.

Som veľmi rád, že mu tento zápas vyšiel. Aj keď asi prežíval začiatkom druhého polčasu za stavu 0:1 ťažké časy. Famózne však vstúpil do zápasu aj striedaniami, dnes má veľký podieľ na tom, že Slovan otočil.

Je vidieť aj z rozhovoru, aký je vyčerpaný. Už by som ho rád chcel vidieť usmiateho, dodal 42-ročný expert RTVS k zápasu Slovan - Klaksvík.

Foto: rtvs.sk