Nadšený Martin Pospíšil pred debutom v NHL. Som tu pre neho, reaguje kapitán Calgary Flames

NHL

autor hetrik.sk

Nadšený Martin Pospíšil pred debutom v NHL. Som tu pre neho, reaguje kapitán Calgary Flames

Trpezlivosť a vytrvalosť sa Martinovi Pospíšilovi vyplácajú. 23-ročný slovenský útočník sa pripojil k tímu Calgary Flames na piatkovom tréningu v Scotiabank Saddledome po tom, ako bol ráno povolaný z AHL.

Pre hráča, ktorý pre zranenia vynechal značné časti sezóny je povolanie do NHL dôkazom nielen jeho talentu, ale aj odhodlania. Pospíšil, ktorý bol pôvodne vybraný Flames v štvrtom kole draftu NHL v roku 2018, strávil posledné štyri sezóny v AHL.


Bolo to niečo, na čo asi nikdy nezabudnem. Bol to naozaj krásny moment. Posledné zranenie ma vyradilo na štyri mesiace. Mojím cieľom bolo byť ešte lepší ako predtým, mal som naozaj dlhé leto, skvelé leto, vynikajúce fyzické testy a to sa ukazuje aj na ľade. Cítim sa naozaj, naozaj dobre, reagoval Pospíšil pre klubový web.

Ako ho definovať? Veľkosť, rýchlosť, dravosť a hra tak trochu na hrane. Keď som sa rozprával s trénermi na farme, tak povedali, že je doteraz najlepším hráčom, povedal tréner Flames Ryan Huska na margo slovenského hokejistu. 

V piatok ráno Pospíšil tréneroval v útoku po boku kapitána Mikaela Backlunda a skúseného krídelníka Blakea Colemana.


Pre Backlunda je rola mentora niečo, čo sa mu zdá byť príjemné, najmä pre príliv energie, ktorú hráč ako Pospíšil môže priniesť do zostavy po prvom povolaní.

Vždy je zábavné vidieť, ako sú hráči povolaní a dostávajú šancu hrať v NHL, obzvlášť keď je to ich prvá hra alebo sú na začiatku kariéry. Snažím sa tu byť na to, aby som im pomohol a podporil ich, povedal Backlund.

Svojho premiérového zápasu v NHL by sa Martin Pospíšil mohol dočkať v noci na nedeľu. Calgary Flames nastúpi od 03:00 na ľade Seattlu Kraken.

Foto: Twitter/Calgary Flames