Nahnevaní fanúšikovia Slovana predčasne opustili štadión. Vladimír Weiss rázne reagoval

NHL

autor hetrik.sk

Nahnevaní fanúšikovia Slovana predčasne opustili štadión. Vladimír Weiss rázne reagoval

Nepresvedčivé výkony, problémy v klube, žiadne ďalšie posilnenie kádra. V Slovane Bratislava je aktuálne napätá situácia.

Belasí po reprezentačnej prestávke neuspeli v nedeľňajšom zápase 7. kola Niké Ligy na ihrisku Dunajskej Stredy, s ktorou prehrali 1:3.


Nespokojní fanúšikovia slovenského majstra za nepriaznivého stavu opustili štadión asi dvadsať minút pred koncom.

Na tieto problémy reagoval na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner Vladimír Weiss starší

To musí zhodnotiť klub, majiteľ. Ja som tréner. Ja robím futbal aj pre tých 20-tisíc, ktorí chodia s deťmi. Vážim si týchto chlapcov, že nás chodia povzbudzovať, ale toto by nemali robiť.

Keď si fanúšik, fandíš aj keď je zle a nedarí sa. Sú to mladí 16-18-roční chlapci. Chápem ich emóciu, ale viac sa k tomu vyjadrovať nebudem.

Bohužiaľ sa to stalo už druhýkrát. Je to reakcia na niečo, ale myslím si, že nie správna. Aj keď fanúšik má vždy svoj názor. Kúpi si lístok a môže ho vysloviť.


Nemôže byť normálne, že Kankava je stále najlepší hráč. Dáva do toho srdce, toho vyzdvihnem, pretože si to zaslúži. Ten bojuje za klub a za mňa tak, ako sa to má.

Sú na mňa tlaky, prečo nehrá Wimmer a hrajú Bajrič a Kašia. Že prečo nehrá Blackman, ale hrá Pauschek. No preto, lebo som im dôveroval minulú sezónu a tí hráči za mňa bojovali o život a získali sme titul. Keď budú hrať slabšie, budú sedieť na lavičke.

Prečo nehrá Tolič? Lebo som sa rozhodol, že hrajú Kucka, Kankava a Savvidis. Keď bude mať na to niekto iný názor, s radosťou mu odovzdám píšťalku aj kľúče. Poviem ďakujem a pôjdem domov. Tohto sa ja nebránim, ale také veci sú tu v klube. Každý má právo na nároz.

Vieme hrať lepšie, musíme hrať lepšie. Stále mužstvu verím. Viem, kde je chyba alebo čo sa musí stať alebo ako to poupratovať. Na to som dosť skúsený alebo nie blbý, aby som to nepochopil.

Dunajská Streda nás porazila na emócie, nebola kvalitnejšia. Bola efektívnejšia, za čo im gratulujem. Zaslúžene vyhrali.


Ja sa tu nedržím, netlačil som sa sem. Majiteľ ma požiadal: ,Poď pomôcť, lebo tu niečo nie je v poriadku.‘ To, ako som robil, nech zvážia ľudia, novinári, klub, majiteľ, ale nie 16-ročné deti.

Je už po prestupovej období, teraz nezmeníte hráčov. Musíme robiť s hráčmi, ktorí sú tu. Či budú chcieť robiť pod mojim vedením, to je otázka. Niektorí sú urazení, to je normálne vo futbale.

Niektorí, aj ľudia v klube, si myslia, že by mal hrať ten a ten. Ale zatiaľ som tréner ja, tak budem zatiaľ rozhodovať o zostave ja.

Keď mi majiteľ alebo niekto iný v klube, veľa ľudí tam zase nie je, ktorí majú právo hodnotiť, povie, že by tam mali byť, potom sa to dá riešiť.

Slovan je ťažký klub, dobrý klub, má fantastických fanúšikov. Nie je však jednoduché tu pracovať.

Ja sa nebojím sa ničoho. Buď tu budem, alebo tu nebudem, iná možnosť nie je. Je to o dialógu a názoroch na futbal. Asi je však niekde chyba, keď prehráme takýto zápas alebo prehráme na Cypre 6:2.


Nieže som čakal takýto zápas, ale pravdepodobný scenár som videl už pred zápasom v kabíne. Tak, ako som ho videl pred zápasom na Cypre. Vychádzalo 11 hráčov, ktorí chceli, ale išli aki.... radšej to nepoviem. 

Tam nie je hráč, ktorý by kopol do dverí. Keď nehrá Vlado Weiss, nie je tam hráč, ktorý by prejavil emóciu a kopol do dverí.

Kucka aj Kankava sú fantastickí futbalisti, len emóciu musíte niekedy uhrať aj v súboji, hádať sa trošku s rozhodcom. Dať gesto, že dnes som tu a neexistuje, aby som prehral. A toto nám chýba.

Na Slovan Bratislava čaká už vo štvrtok úvodný duel skupiny Konferenčnej Ligy UEFA na domácej pôde proti Klaksviku.

Foto: Twitter/Tomáš Kotlárik, Facebook/DAC 1904