Nahnevaný Weiss st. po prehre so Žilinou: Moje dni sú možno zrátané na prstoch jednej ruky

Fortuna Liga

Nahnevaný Weiss st. po prehre so Žilinou: Moje dni sú možno zrátané na prstoch jednej ruky

Slovan Bratislava prehral v nedeľňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige s MŠK Žilina 0:1.

Obrovské sklamanie po zápase netajil tréner domácich Vladimír Weiss starší. Niektorí hráči už od pondelka nebudú súčasťou kabíny. Taktiež naznačil svoj prípadný odchod z klubu.


Z našej strany samozrejme veľké sklamanie, pre klub i pre mňa, najmä výkony niektorých hráčov. Ak by som povedal, že som to čakal, bol by som asi zlý tréner, ale niektoré veci v deň zápasu neovplyvníte.

Dal som hrať troch hráčov z Bazileja, únava bola u nich evidentná. Zároveň som dal šancu hráčom, ktorí sú v kádri, myslia si, že sú jeho plnohodnotnou súčasťou, no pravda je niekde inde. Budem bojovať, pokiaľ mi sily budú stačiť.

Uvidíme, čo bude ďalej, teraz sa pripravujeme na pohár. Ľudia nám verili, resp. veria, no my sme nepotvrdili chcenie i výsledky z pohárov. Nepreniesli sme ich do ligy.

Niektorí, ktorí dnes nastúpili, nemajú na to, aby boli v Slovane, čo sa ukázalo. Je to moja chyba i naša chyba, že im vôbec dôverujem, ale prakticky po 48 hodinách jednoducho nemôže hrať tá istá zostava. Vlado Weiss ml. je chorý, Guram Kašia mal karty, niektorých som nechal vedome oddychovať na štvrtok.

Aj keď sme hrali zle, mali sme tri-štyri čisté gólové šance, či už Green alebo Barseghjan, z toho musíme skórovať či aspoň trafiť bránu. Tu sa ukázalo, že nie sme takí kvalitní ako si niekto myslí.

Viem, kde sú hranice tohto mužstva, ukázali sme to v Európe, no liga nie je ľahká. Sú tu mužstvá, ktoré behajú, čo Žilina behala, a my s tým máme očividný problém, niektorí v našom tíme totiž majú slabý pohyb bez lopty. 

Pokiaľ budem ja tréner, tak niektorí hráči už zajtra nebudú v kabíne.

Všetci vedia, že ja som "kvázi" pod tlakom a celá zodpovednosť je na mne. Ja s tým žijem a nemám problém.

Moje dni alebo týždne sú možno zrátané na prste jednej ruky, ja s tým žijem, uvidíme. Pokiaľ sa to nezvládne reálne, s financiami a aj celkovo ako to je nadstavené, tak to padne ako domček z karát. Ak sa toto nezmení od leta, tak tu nemá zmysel viac pracovať.

Niektorí hráči tu iba prežívajú. Desať hráčov tu robí na desať hráčov, ktorí tu majú Holiday Inn. A to je aj moja chyba.

Green, Križan, Barsegyan, všetci sú urazení, že nehrávajú, teraz hrali proti 17-ročnému Sauerovi a 18-ročmému Gidimu. To sú deti, ale ok, tréner je zodpovedný za výsledky a plne si to uvedomujem. 

Klub ale bude musieť niečo urobiť. Do môjho príchodu tu bola anarchia, to bolo neuveriteľné.

Urobím si osobný audit a uvidím, čo ďalej. Človek má iba jedno zdravie, s niektorými hráčmi sa nedá pracovať a musím ich tu pretrpieť, reagoval 58-ročný Weiss st. na pozápasovej tlačovke.

Kompletná tlačovka po zápase Slovan Bratislava - MŠK Žilina (0:1) vo videu nižšie:

Foto: Youtube/ŠK Slovan Bratislava