Napadnutý rozhodca podal trestné oznámenie. Mladík v klube ihneď skončil!

Slovensko

autor hetrik.sk

Napadnutý rozhodca podal trestné oznámenie. Mladík v klube ihneď skončil!

Včera celé Slovensko obleteli šokujúce zábery ako mladý dorastenec brutálne zaútočil na hlavného rozhodcu.

Pozrite si najnovšie detaily o spomínanom incidente po stretnutí TJ FK Družstevník Trhovište - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec.

Domáci útočník, iba 15 ročný Adrián Bogár hral v druhom polčase načierno.

Hráč dostal zákaz vstupu na stretnutia riadených VsFZ po dobu 60 mesiacov. Klub musí zaplatiť pokutu 250€.

Ide o najvyšší možný trest. Je dôležité, aby sme verejnosť upozornili na to, že niečo podobné je neprípustné. Podobné veci sa na trávnikoch stávajú, ale toto je už sila. Prekročené boli všetky hranice, uviedol šéf Disciplinárnej komisie VsFZ Miroslav Urban pre Sportnet.sk

Predseda TJ FK Družstevník Trhovište Vladimír Koba pre Sportnet potvrdil, že mladík u nich skončil.

Dostal adekvátny trest a možno mal dostať aj viac. Ak si ešte niekedy kopne do lopty, jedine v inej obci. U nás nadobro skončil. Uvažovali sme, že by sme úplne zrušili celé mužstvo, ale nebolo by to fér voči ostatným chlapcom, ktorí sú slušní. 

Nie všetci naši dorastenci sú zlí. Ide o troch – štyroch neprispôsobivých Rómov, ktorým občas prepne. Kto s nimi nežije, myslí si, že sú svätí. No nie vždy je to tak. O chlapca, ktorý to spravil, sme sa starali od šiestich rokov, no takýto skrat je neospravedlniteľný. 

Verím, že nič podobné sa u nás už nikdy nestane. Pretože inak nemám na výber a dorast odhlásime. Takúto hanbu už znášať nebudeme

Napadnutý rozhodca Peter Pavlo potvrdil pred tvnoviny.sk podanie trestného oznámenia.

V 80. minúte som vylúčil domáceho hráča Martina Bogára, ktorý s tým nesúhlasil, a tak mi začal vulgárne nadávať a vyhrážať sa, že ma zabije. Vo vzdialenosti asi dvoch metrov mi naznačil úder hlavou a päsťou. Potom sa zápas dohral v pokojnom duchu. 

Po ukončení zápasu som na ihrisku počkal, kým väčšina hráčov odíde do šatní. Pred vchodom ma už čakal vylúčený hráč spolu s fanúšikmi, ktorí zbehli z tribúny, aby sa dožadoval dôvodov, pre ktoré som ho vylúčil. 

Keď som mu ich povedal, opätovne mi začal nadávať a vyhrážať sa. Následne do mňa vylúčený hráč sotil, po čom som chcel odísť do šatne, ale následne sa za mnou rozbehol ďalší domáci hráč, podľa Zápisu o stretnutí Michal Milenky. 

Neskôr sa ukázalo, že ide o brata vylúčeného Adriána Bogára. Išlo tak o neoprávenný štart hráča. Tento hráč ma zozadu zovretou päsťou udrel do oblasti tváre, po čom som začal krvácať z nosa a pier.