Nedraftovaný Slovák smeruje do kempu tímu NHL. Po skvelej sezóne prichádza obrovská šanca

NHL

autor hetrik.sk

Nedraftovaný Slovák smeruje do kempu tímu NHL. Po skvelej sezóne prichádza obrovská šanca
Zdroj: iihf.com

Šancu na získanie zmluvy v NHL dostane ďalší slovenský hokejista, a to aj napriek tomu, že nikdy nebol draftovaný.

Mladý útočník Peter Repčík sa počas septembra zúčastní nováčikovského kempu zámorského tímu Utah Hockey Club. Informáciu priniesol na sociálnej sieti X novinár Matej Deraj.


Keď sa mi vydarí, môže to vystreliť. Stále dúfam, ale keby to nevyšlo teraz, stále mám taký vek, že sa tam môžem dostať aj neskôr. Sledoval som aj draft, ale bohužiaľ, cituje autor nášho hokejistu.

V novej organizácii NHL, ktorá vystrieda od ročníka 2024/25 Arizonu Coyotes, pôsobia aj jeho dvaja krajania, obranca Patrik Koch a útočník Miloš Kelemen.

Záujem o jeho služby prejavili aj HC Košice, teda klub z rodného mesta. Je to jedna z možností. Ku Košiciam mám špeciálny vzťah. Je pravda, že záujem z ich strany je, ale nie sú jediným slovenským klubom. Nebránim sa otvorenej zmluve, v rámci ktorej by som mal možnosť neskôr odísť do zámoria, ak by sa naskytla príležitosť, uviedol Peter Repčík v rozhovore pre Športweb.


Dvadsaťročný útočník má za sebou výbornú sezónu, keď oslavoval titul v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL.

V drese Drummondville Voltigeurs nazbieral v 54 zápasoch základnej časti 61 bodov za 30 gólov a 31 asistencií. V play-off pridal ďalších 16 bodov (6G, 10A).

Na prelome rokov reprezentoval Slovensko aj na MS v hokeji do 20 rokov vo švédskom Göteborgu. V piatich dueloch zaznamenal 6 bodov (3G, 3A).