Nela Lopušanová oficiálne oznámila svoje nové pôsobisko

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Nela Lopušanová oficiálne oznámila svoje nové pôsobisko

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová v stredu večer prostredníctvom príspevku na Instagrame ozmámila svoje nové pôsobisko od sezóny 2023/24. Správu potvrdil aj jej aktuálny klub zo Žiliny.

Nela Lopušanová, odchovankyňa nášho klubu, bude v tunajších súťažiach pôsobiť už len do konca aktuálnej sezóny. V lete ju totiž čaká presun do USA, kde od augusta nastúpi na strednú školu Bishop Kearney.

Okrem štúdia na tejto škole bude pôsobiť aj v tamojšom tíme žien do 19 rokov BK Selects U19, píše sa v článku na vlcimladez.hockeyslovakia.sk.

V rámci spomínanej školy fungujú dva dievčenské, resp. ženské tímy - do 16 a do 19 rokov. Oba sa v tejto sezóne v konkurencii tímov z celej krajiny prebojovali až na záverečný turnaj svojej vekovej kategórie, na ktorom sa predstavia tie najlepšie družstvá.

V prvom rade, Nela tam chcela ísť hrať. Ľudia z tejto školy a klubu mali veľmi dobrý prístup aj spôsob komunikácie. Páčil sa nám ich kvalitný hokejový aj školský program.

Zároveň Nelu v tomto rozhodnutí podporili aj zástupcovia zväzu (SZĽH) a klubu Vlci Žilina-mládež. Aj podľa nich by to pre ňu mohla byť dobrá cesta, povedal Nelin otec Jozef Lopušan pre vlcimladez.hockeyslovakia.sk.

15-ročná vychádzajúca hviezda odohrala v tejto sezóne 8 ligových duelov za Žilinu v ženskej Extralige, v ktorých nazbierala 49 kanadských bodov za 28 gólov a 21 asistencií.

Foto: Instagram/n_e_l_a_8