Nemeček chcel od Šatana, aby prehováral hviezdy NHL a reprezentovali Slovensko! (VIDEO)

Slovensko Reprezentácia

Nemeček chcel od Šatana, aby prehováral hviezdy NHL a reprezentovali Slovensko! (VIDEO)

Miroslav Šatan prehovoril na tému ohľadom vojny medzi vedením SZĽH a hokejistami.

Aj keď bol členom tímu Richarda Lintnera, Nemeček sa ho rozhodol použiť ako spojku medzi vedením a hráčmi a ponúkol mu pozíciu generálneho manažéra reprezentácie.

Nemecek Satan

Úlohou Šatana by tak bolo prehovárať hráčov z NHL, aby prišli reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Sveta, čo za aktuálnych problémoch nie je jednoduché.

Staronový šéf slovenského hokeja sa však nakoniec prerátal. Miroslav Šatan o takúto funkciu za aktuálneho stavu nemá záujem a odmietol ju.

Vyjadrenie Miroslava Šatana: S Igorom Nemečkom sme sa stretli, ale v tejto situácii, keď hrozia bojkoty, si to vôbec neviem predstaviť. Hlavne to, aby som volal chlapcov do reprezentácie, keď vyhlasujú, že nebudú spolupracovať a nechcú sa spájať so zväzom. Vzhľadom na to bola moja odpoveď nie. Je to však funkcia, v ktorej by som vedel byť prospešným pre slovenský hokej. Je to však otázka budúcnosti.

Legendárny kapitán Slovenska vyjadril plnú podporu hokejistom, ktorí sa do bojkotu zapojili.

Je to absolútne neakceptovateľné smerom do budúcnosti. Myslím si, že je dobré, že hráči vyzvali zväz k náprave a v tomto ich plne podporujem. Mám pocit, ako by sa všetko zhoršovalo, kopali sa zákopy a pripravovali sa obe strany na stret. Zrušenie ankety je toho prvým výsledkom. Ak sa táto situácia nebude riešiť, bude to len horšie pre slovenský hokej.