Nemeček najbližší rok neodstúpi, na MS 2016 zrejme nebude mať kto hrať!

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Nemeček najbližší rok neodstúpi, na MS 2016 zrejme nebude mať kto hrať!

Prezident SZĽH Igor Nemeček sa dnes na oficiálne tlačovke vyjadril na tému tlaku zo strany verejnosti a bojkotu hokejistov.

Ako isto viete, 50 hokejistov sa rozhodlo bojkotovať našu reprezentáciu ako aj všetky akcie týkajúce sa zväzu. Žiadajú spravodlivé voľby nového prezidenta, no tie sa tak skoro neuskutočnia.

Nemecek bojkot

Igor Nemeček sa odstúpiť nechystá a nové voľby, ktoré by už mali byť férové sa teoreticky môžu uskutočniť až v lete 2016.

Výkonný výbor podá na najbližšiu Radu, ktorá sa uskutoční v júni, návrh nových stanov. Návrh bude taký, aby prezidenta volili výlučne členovia zväzu a kluby. Keď sa schvália nové stanovy, môže byť zvolaný nový kongres s bodom voľba nového prezidenta zväzu.

Toto stanovisko zrejme nikoho nepoteší, kedže hokejisti sa pravdepodobne s takouto situáciou nezmieria a bojkot bude pokračovať. Reálne tak na Majstrovstvách Sveta 2016 v Rusku nebude mať kto reprezentovať.

Zdeno Cíger ako tréner reprezentácie sa vo štvtok plánuje zastaviť u Michala Handzuša a prehovoriť ho k zrušeniu bojkotu.

Mali by sme vo štvrtok vycestovať za Mišom Handzušom do Banskej Bystrice, treba už niečo začať robiť. Má rodinu, má plný program, ale verím, že budeme všetci spokojní.

Igor Nemeček o svojom odstúpení: Moja voľba prebehla demokraticky a podľa stanov, ktoré vtedy platili. Aj výkonný výbor je právplatne zvolený.

Pre slovenský hokej pracujem 17 rokov a vždy som odvádzal pre tento šport maximum, ako som mohol. Všetkým hokejovým priznivcom a reprezentantom sa môžem pozrieť do očí. Už dlhšie som však ja, moja rodina aj spolupracovníci pod paľbou útokov, čo je už veľa, a preto to nemôžem ďalej akceptovať. Mali sme úspechy, ale aj neúspechy. Hokej nie je automat na medaily. Za vrchol považujem negatívnu atmosféru a narážky. Stal som sa členom exekutívy Medzinárodnej hokejovej federácie a niekto teda moju prácu aj ocenil, nie ako mnohí na Slovensku.

Michal Handzuš sa k téme vyjadrí až po zajtrajšom stretnutí.