Nemeček si vybral za nového trénera Zdena Cígera, ten ho odmietol!

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Nemeček si vybral za nového trénera Zdena Cígera, ten ho odmietol!

Bývalý výborný hokejista Zdeno Cíger dostal od vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja ponuku stať sa novým trénerom reprezentácie.

Takáto ponuka sa zdá byť lákavá, no Cíger razantne odmietol. Informoval o tom Denník Šport.

Nemece Ciger trener

Som zástancom zmien Richarda Lintnera, po výhre Igora Nemečka vo voľbách však potrebuje slovenský hokej aj kompromisy na upokojenie hladiny. To sa ešte neudialo, povedal Zdeno Cíger pre Šport.

45-ročný tréner sa aktuálne venuje svojej hokejovej škole a vychove mladých talentov v Bratislave.

Najsilnejším protiargumentom u mňa bolo, že nemôžem nechať deti vo svojej akadémii len tak. Dennodenne vidím, ako sa zlepšujú, cítim sa medzi nimi úžasne. Neviem si ani predstaviť, že by som ich odpísal zo dňa na deň. Za štyri roky existencie našej akadémie urobil každý malý hokejista veľký pokrok. Zľakol som sa, že všetko to zmysluplné by sa zastavilo.

Zdeno Cíger odohral v NHL celkovo 365 zápasov s bilanciou 96 gólov a 140 asistencií. V úlohe trénera priviedol Slovan k dvom titulom Majstra Slovenska.

Nemeček a spol nepočítali s negatívnou reakciou a tak môžu hladať ďalšieho adepta na pozíciu trénera reprezentácie. Treba dodať, že sa im stále nepodarilo vybrať ani generálneho manažéra. Túto pozíciu pre zmenu odmietol Miroslav Šatan.

Vyzerá to tak, že okrem bojkotu hokejistov tu máme aj bojkot trénerov. Nakoniec asi na post trénera bude musieť zasadnúť sám Igor Nemeček, prípradne vyberie niekoho zo svojej partie alebo nedaj bože Jozefa Golonku.