Nová slovenská hokejová liga nemá podporu IIHF: Ak sa neprihlásia pod SZĽH, hrať nebudú!

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Nová slovenská hokejová liga nemá podporu IIHF: Ak sa neprihlásia pod SZĽH, hrať nebudú!

Už iba do konca mája majú čas slovenské hokejové kluby na podanie prihlášky do nového ročníka Extraligy pod SZĽH.Snaha niektorých klubov založiť novú súkromnú ligu narazila na komplikáciu. Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Luc Tardif pre TASR potvrdil, že nikdy nepodporí vznik nezávislej ligy.

Riešili sme podobnú situáciu pred vojnou na Ukrajine. Niektoré kluby, ako napríklad Donbass, si chceli založiť nezávislú ligu. Pre nás je to jasné. Nikdy nedovolíme a nepodporíme nezávislú ligu, žiadne presuny.

Nemyslím si, že nezávislá liga by pomohla Slovákom. Do 31. mája je termín na registráciu, ak nebudú registrovaní, nebudú hrať. Verím, že si uvedomujú dôsledky.


Sme medzinárodná organizácia, ktorá má svoju tradíciu a pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Rozprával som sa o tom s Mirom Šatanom, pozná môj názor.

Treba si dobre premyslieť, čo spravia. Nerád by som bol, aby sme museli pristúpiť k prípadným sankciám, povedal Tardif pre TASR.

V prípade vzniku súkromnej súťaže by úradujúci majster z Košíc nemohol účinkovať ani v Lige Majstrov, s ktorou má zväz dohodu.

Foto: aphk.sk