Nový národný futbalový štadión je hotový. UEFA potvrdila, že sa na ňom odohrá superpohár! (VIDEO)

Slovensko

Nový národný futbalový štadión je hotový. UEFA potvrdila, že sa na ňom odohrá superpohár! (VIDEO)

Nielen fanúšikovia Slovana Bratislava môžu mať dôvod na úsmev. Je totiž dokončený nový národný futbalový štadión v Bratislave.

Oficiálna kapacita štadióna je 23 tisíc miest. Cena by sa mala pohybovať niekde na úrovni 80 miliónov Eur.

Osobne ma asi najviac teší, že UEFA hodnotí štadión tak dobre, že nám sľúbila organizáciu Superpohára. 

Bude to jeden z mála štadiónov v Európe, ktorý má LED osvetlenie druhej generácie. Podobné využíva aj Juventus Turín, ktorý síce postavil nový štadión, ale po dva a pol roku investoval práve do týchto svetiel. 

Na štadióne Juventusu prichádzajú ľudia do hľadiska skôr pred zápasom, aby si vychutnali svetelnú šou. Snažíme sa, aby sa na novom štadióne ľudia aj zabavili a ich celkový zážitok bol ešte lepší., vyhlásil na včerajšom kontrolnom dni zástupca investora Pavel Komorník.

Slovan tu odohrá prvý duel na jar proti Spartaku Trnava. A Čo reprezentácia?

Reprezentácia by tu mohla nastúpiť pokojne už dnes. Dôležité sú ale reglementy UEFA a FIFA, ktoré hovoria, že štadión musí byť nahlásený niekoľko mesiacov dopredu, musí prebehnúť nejaký ten prípravný zápas, aby všetci videli, že všetko funguje ako má.

Prvý zápas by mohol byť v priebehu troch, štyroch alebo piatich mesiacov. Záleží to aj na SFZ a UEFA. , reagoval prezident Slovana Ivan Kmotrík starší