Nula striel na bránu? Tréner Tarkovič reaguje (VIDEO)

EURO 2021

Nula striel na bránu? Tréner Tarkovič reaguje (VIDEO)

Slovenská futbalová reprezentácia ukončila skupinu Majstrovstiev Európy vysokou prehrou 0:5 so Španielskom.

V stretnutí rovnako ako proti Švédsku naši reprezentanti nevyslali ani jednu strelu na bránku súpera. Celkovo sme tak mali na turnaji dve strely, z čoho boli dva góly v sieti Poľska.

Čo na to hovorí tréner Štefan Tarkovič?

Samozrejme, že som z toho veľmi sklamaný. Nebol to zámer, aby sme ani raz netrafili priestor brány. Ani v zápase so Švédskom, ani v zápase so Španielskom. Pripravujeme sa na situácie po zisku lopty ale nie sme schopní ich finalizovať ako by sme chceli. 

Hrali sme na turnaji dobrý futbal?

Pre mňa osobne je záverečný turnaj je o tom, že musíte prísť a postaviť stratégiu na tom, aby ste boli úspešní. Prvé dva zápasy v skupine sme zvládli a boli sme blízko k postupu, čo znamená, že stratégia bola podľa mňa zvolená správne. 

Pre mňa je polemika o tom, či môžete hrať otvorený futbal s mužstvami, s ktorými môžete uspieť. Hrať vabank hru alebo sa takticky pripraviť a zvládnuť zápasy tak ako sme ich zvládli my.

Bohužiaľ, turnaj sme zavŕšili zápasom, v ktorom bol obrovský výkonnostný rozdiel.

Ospravedlnenie a poďakovanie fanúšikom

V prvom rade sa chcem poďakovať fanúšikom, ktorí nám počas turnaja držali palce. Obzvlášť tým, ktorí merali cestu do Petrohradu alebo do Sevilly. Dnes sme im radosť neurobili a chcem sa v mene reprezentácie ospravedlniť. Takýto zápas sa dá uhrať, iba ak máte dobrú organizáciu hry a dobré fyzické nastavenie. Takýto zápas sa už nemôže nikdy opakovať.