O účasti Slovákov z KHL na MS 2024 je zrejme rozhodnuté. Nasvedčujú tomu všetky indície

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

O účasti Slovákov z KHL na MS 2024 je zrejme rozhodnuté. Nasvedčujú tomu všetky indície
Zdroj: iihf.com

Účasť hráčov z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vyvoláva diskusie a rozdielne názory medzi fanúšikmi a odborníkmi.

Kľúčovou otázkou je: Mali by hráči z KHL reprezentovať svoje národné tímy na MS 2024?


Viaceré krajiny majú v tomto už dávnejšie jasno a hráčov z Ruska na turnaje nenominujú, Slovensko sa druhý rok za sebou bude rozhodovať až na začiatku prípravy.

Vyzerá to však tak, že podobne ako pred rokom, hokejisti z KHL na MS do Česka nepocestujú. Nasvedčujú tomu všetky indície

Šatan na začiatku neoficiálneho kempu nebol, čiže stanoviska sa hádam dočkáme budúci týždeň na oficiálnom začiatku prípravy v Humennom.

V prvej nominácii na prípravu pred MS je 23 hráčov, ani jeden z khl, informoval na sociálnej sieti X novinár z Denníka Šport, Tomáš Prokop.


V KHL počas sezóny 2023/24 nastúpilo až deväť hokejistov spod Tatier a pre viacero z nich sa už klubové povinnosti skončili. V Bratislave však na prvom neoficiálnom zraze nebol ani jeden.

Reakcia asistenta Róberta Petrovického na kontroverznú otázku

Ja by som to vôbec nekomentoval. My budeme brať do úvahy hokejové veci, samozrejme, o tom sa chceme baviť. Bude sa o tom rozprávať, hovorí sa o tom stále. Verím, že za niekoľko dní budeme robiť prvé pozvania.

Sú veci, proti ktorým sme všetci, ktoré nás netešia. Svet je taký a chceme, aby bol pokoj a mier, uviedol asistent Craiga Ramsayho v najnovšej epizóde podcastu Z voleje.


V KHL aktuálne pôsobí: Tomáš Jurčo, Adam Liška, Christián Jaroš, Martin Gernát, Patrik Rybár, Adam Húska, Mislav Rosandič (bez zmluvy na ďalšiu sezónu), Michal Krištof, Michal Čajkovský.

V najbližších dňoch sa tak verejnosť zrejme podobne ako pre rokom dozvie správu, že hráči z KHL na šampionát nepocestujú.

Stanovisko SZĽH pred minuloročnými MS 2023:

Posledné týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Vždy radi a s hrdosťou reprezentovali našu krajinu. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme.