Odsudzovaný český hokejista z KHL vracia úder: Moje svedomie je čisté

KHL

autor hetrik.sk

Odsudzovaný český hokejista z KHL vracia úder: Moje svedomie je čisté

Podobne ako na Slovensku aj u našich susedov v Česku sú rozdielne názory na pôsobenie ich hokejových reprezentantov v KHL.

K jedným z nich patrí aj Dmitrij Jaškin, ktorý pred pár dňami pre sport-express.ru vyhlásil, že by sa rád vrátil do českej reprezentácie. Uvedomuje si však, že to nie je v jeho rukách.Smerom k 30-ročnému útočníkovi sa následne vzniesla veľká vlna kritiky zo strany médií a hokejovej verejnosti.

Letná posila AK Bars Kazaň sa rozhodla v rozhovore pre ruskú televíziu Match TV reagovať.

Som veľmi prekvapený, čo o mne píšu v (českých) médiách. To, čo som napísal, so mnou vôbec nesúvisí. Sú povolania ako lekári, hasiči či športovci, ktorí nemajú národnostné a politické názory.

Prekvapuje ma, že keď niekto robí svoju prácu, je to brané za politický postoj.

Mám priateľa lekára, ktorý bol vylúčený z profesijného združenia z dôvodu jeho politického postoja.

Keď mi o tom povedal, znelo mi to absurdne. Ale potom, čo som si prečítal, ako o mne píšu, začal som chápať jeho pocity.


Nemám absolútne čo skrývať. Nerobím nič trestuhodné, ja mám svedomie čisté. Keď sa ma ľudia pýtajú, podľa čoho si vyberám tím, za ktorý budem hrať, často ani nečakajú na odpoveď.

Povedia, že dôvodom sú peniaze alebo sláva. Ja odpovedám, že sa riadim výhradne profesionálnou úrovňou a ambíciami tímu.

Presnejšie povedané, nesúvisí to s krajinou, mestom a ani klubom. To je moja cesta!

Ako vníma aktuálnu situáciu vo svete a vojnu, ktorú vedie Rusko na Ukrajine?

Nemôžem hovoriť o tom, čomu jednoducho nerozumiem. Môj život sa beží okolo hokeja, v tomto sa dobre vyznám. Opýtajte sa ma na hokej.

Stále by rád reprezentoval Česko na domácich MS v hokeji v roku 2024

Tento turnaj má zohráva u mňa špeciálnu hodnotu. Môžem ho prirovnať k Nobelovej cene pre vedcov. Bez ohľadu na čas, národnosť a politickú situáciu.

Pokiaľ sa ma spýtate, samozrejme sa rád zúčastním MS. Pretože je to najväčšia športová udalosť, dodal Dmitrij Jaškin.

Foto: Instagram/jaaskhim26, khl.ru , Zdroj: Match TV