Oficiálne: Digi Sport končí, Liga Majstrov na nových programoch

Liga Majstrov

Oficiálne: Digi Sport končí, Liga Majstrov na nových programoch

Od novej sezóny sa futbaloví fanúšikovia dočkajú ďalších zmien vo vysielaní televíznych prenosov. 

Ako bolo známe, od ročníka 2021/22 už nebude vysielať Ligu Majstrov Orange Sport. Oficiálne ho nahradia tri nové športové programy: Nova Sport 3, Nova Sport 4 a Premier Sport 2. Štartovať by mali 13. augusta a 17. augusta.

Premier Sport 2 bude z Ligy Majstrov vysielať prvú voľbu z utorkových duelov a stredajšiu tretiu.

Česi aj Slováci milujú šport, a preto máme veľkú radosť z toho, že všetkým futbalovým fanúšikom prinesieme veľké množstvo zápasov, pohľad odborníkov i reakcie hráčov z tých najprestížnejších futbalových súťaží v Európe. Vieme, že každý náš divák má svoje priority, a našou snahou je, aby si každý prišiel na svoje. Nova Sport 3 a Nova Sport 4 sa bezpochyby stanú prémiovými športovými stanicami, reagovala generálna riaditeľka televízie Nova Klára Brachtlová.

Dobrou správou je, že programy nebudú exkluzívne u jedného operátora. Ligu Majstrov si tak bude zrejme môcť vychutnať väčšia časť obyvateľstva.

Nekončí to však iba u Champions League, stanice budú vysielať už aj španielsku, taliansku a nemeckú ligu. Najlepší európsky futbal by sme tak mohli mať konečne v jednom balíku.

Programy Digi Sport tak definitívne končia, no diváci nemusia zúfať. Nahradiť by ich mali v baličkoch spomínané nové stanice.