Oficiálne: Matúš Bero bude hrávať proti Škrtelovi v Turecku, Trenčínu však ešte pomôže v Lige Majtrov!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Oficiálne: Matúš Bero bude hrávať proti Škrtelovi v Turecku, Trenčínu však ešte pomôže v Lige Majtrov!

Futbalový klub AS Trenčín dnes na svojej webstránke informoval, že prestup Matúša Bera je dohodnutý.

Jeho ďalšie futbalové kroky budú smerovať do tureckého Trabzonsporu. Jeho odhadovaná trhová hodnota je podľa Transfermarkt.com približne 1 milión Eur. 

Ďalšie detaily zmluvy neboli zverejnené. 20-ročný veľký talent slovenského futbalu tak bude nastupovať v tureckej lige aj proti krajanovi Martinovi Škrtelovi, ktorý prestúpil do Fenerbahce.

V Trabzonspore by však Bero nemusel byť sám. Turecké médiá hovoria o takmer istom prestupe aj Jána Ďuricu, ktorému skončila zmluva v Rusku.

Matúš Bero patril v minule sezóne k najlepším hráčom Trenčína a aj celej Fortuna Ligy. V 30-tich zápasoch strelil 15 gólov a pridal 8 prihrávok.

Matúšov odchod počas tohto prestupového obdobia bol už po skončení uplynulého ročníka takmer istý. 

My sme radi, že napokon nám pomohol k postupu cez Olimpiju Ľubľana a trénerom bude k dispozícii na ďalšie zápasy predkôl Ligy majstrov.

Bero dosiahol v slovenskej lige veľa. Vzhľadom k svojmu veku sa potrebuje vo svojej kariére posunúť o krok ďalej. 

Bol spokojný s ponukou tureckého klubu, ktorá je zaujímavá aj pre nás. Preto sa rozhodol akceptovať tureckú cestu. Záujem Trabzonsporu bol naozaj veľký. 

Pre ich trénera to bola priorita prestupového obdobia a rovnako to vnímal aj samotný Matúš. , dodal na záver generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček pre klubový web.

Bero Turecko