Oficiálne: Mladý trenčiansky brankár Michal Kukučka prestúpil do Nemecka

Niké Liga 2024/25

autor hetrik.sk

Oficiálne: Mladý trenčiansky brankár Michal Kukučka prestúpil do Nemecka
Zdroj: Instagram/michal_kukucka99

Mladý slovenský futbalový brankár Michal Kukučka oficiálne opúšťa Slovensko.

Dvadsaťdvaročný odchovanec AS Trenčín mieri do nemeckého Norimbergu. Informoval o tom účastník 2. Bundesligy na svojej webstránke.


Rodák z Nového Mesta nad Váhom prichádza do nového klubu ako voľný hráč. Jeho trhová hodnota je podľa portálu Transfermarkt 250-tisíc eur.

V novej sezóne ho povedie Miroslav Klose. Legendárny útočník sa stal novým trénerom 12. tímu uplynulej sezóny iba pred pár dňami.

Michal je mladý a hladný brankár, ktorý už odohral viac ako 80 profesionálnych zápasov v najvyššej slovenskej súťaži. Svojím vekom dokonale dopĺňa náš mladý brankársky tím a bude naďalej napredovať vo svojom rozvoji, uviedol športový riaditeľ 1. FC Norimberg Olaf Rebbe.


Veľmi sa teším na prvé svoje zahraničné pôsobenie. Chcem každý deň vydať zo seba to najlepšie, naučiť sa čo najviac a poskytnúť nášmu brankárskemu tímu čo najlepšiu podporu, aby sme mohli mať úspešnú sezónu, reaguje na prestup mladý brankár Michal Kukučka.

191 cm vysoký brankár nastúpil v minulej sezóne za Trenčín desaťkrát a v troch zápasoch si udržal čisté konto. Celkovo má na svojom konte už 81 zápasov v profesionálnom futbale. Michal debutoval aj v reprezentácii Slovenska do 21 rokov v priateľskom zápase.

Norimberg je slovenským fanúšikom dobre známy, keďže práve v tomto mužstve pôsobilo v minulosti viacero reprezentantov. Najväčšiu stopu zanechali Róbert Vittek a Marek Mintál.