Oficiálne: Slovenský futbalista prestúpil z Niké Ligy do talianskej Serie A

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Oficiálne: Slovenský futbalista prestúpil z Niké Ligy do talianskej Serie A
Zdroj: Youtube/FK Železiarne Podbrezová

Do talianskej Serie A má oficiálne namierené ďalší slovenský futbalista.

Peter Kováčik sa stal novou posilou nováčika súťaže Como 1907, informoval o tom slovenský klub na sociálnych sieťach.


Vlastníkom Coma je indonézska spoločnosť Djarum Group. Medzi menšinových akcionárov patria legendárni futbalisti a majstri sveta Thierry Henry či Cesc Fàbregas.

Druhý menovaný bývalý španielsky záložník dokonca zastáva pozíciu asistenta trénera. Aj v hráčskom kádri nájdeme viacero zaujímavých mien a bývalých talianskych reprezentantov ako Simone Verdi, Patrick Cutrone či Marco Sala.

Som nesmierne rád, že sa to podarilo zrealizovať. Keď som sa dozvedel, že v klube pracuje taká osobnosť ako Fabregas, tak to boli neskutočné pocity. Futbaloví fanúšikovia vedia, aký bol hráč a čo dosiahol. Nesmierne sa teším na spoluprácu s ním a celým klubom, uviedol Peter Kováčik pre klubový web.


Dvadsaťdvaročný pravý obranca, ktorý dokáže zahrať aj na krídle, je odchovancom Podbrezovej. V sezóne 2023/24 strelil v Niké Lige šesť gólov a na ďalších desať prihrával.

Prestupová čiastka nebola zverejnená. Špecializovaný portál Transfermarkt odhaduje jeho trhovú hodnotu na 700-tisíc eur.

V talianskej Serii A sa stretne v novom ročníku s krajanmi - Stanislavom Lobotkom, Ondrejom Dudom, Tomášom Suslovom a Adamom Obertom.