Ono sa to skutočne deje: Návrat Lionela Messiho do Barcelony je údajne na spadnutie

La Liga

autor hetrik.sk

Ono sa to skutočne deje: Návrat Lionela Messiho do Barcelony je údajne na spadnutie

Keď sa Lionel Messi v roku 2021 lúčil so slzami v očiach s Barcelonou, v záverečnom prejave vyhlásil, že sa jedného dňa vráti.

V lete sa po dvoch rokoch jeho slová môžu definitívne naplniť. Klub už je s Argentínčanom v kontakte, čo potvrdil viceprezident Rafa Yuste.

Sme s ním samozrejme v kontakte. Leo vie, ako si ho vážime a bol by som rad, keby sa vrátil do Barcelony. Leo miluje klub a mesto, takže veríme, že sa dohodneme, vyhlásil 59-ročný Yuste.

Majster Sveta z Kataru má platnú zmluvu v PSG do leta 2023. V aktuálnej sezóne strelil za Parížanov 18 gólov a pridal 17 asistencií (32 zápasov).

Tréner Xavi Hernández by ho v klube uvítal:

Rozprávam sa s ním o tom. Dúfam, že ho uvidíme späť v klube. Barcelona je tím jeho života,  vyhlásil tréner a klubová legenda Barcelony Xavi.

O takmer ako o hotovej veci už hovoria viacerí svetoví novinári, ktorí sa opierajú o informáciu, že Messi s rodinou preferuje život práve v metropole Katalánska.

Messi by mohol na Camp Nou zarábať ročne 10 miliónov eur plus bonusy od sponzorov, informovala Veronica Brunati z Fox Sports Argentina.

Foto: fcbarcelona.com