Opustí Marián Studenič zámorie? Slovenského útočníka lanári elitný klub v Európe

NHL

autor hetrik.sk

Opustí Marián Studenič zámorie? Slovenského útočníka lanári elitný klub v Európe
Zdroj: X/ Seattle Kraken

Slovenský hokejista Marián Studenič patrí medzi skupinu hráčov, ktorí sa dlhodobo snažia presadiť v NHL, no zatiaľ výraznejšie neuspeli.

25-ročný útočník si v posledných rokoch vyskúšal pôsobenia v organizáciách New Jersey Devils, Dallas Stars a Seattle Kraken.


Prevažnú časť kariéry však strávil v nižšej AHL, teda vo farmárskych tímoch. V sezóne 2023/24 odohral dve stretnutia v NHL bez bodového zisku.

Na farme Seattlu si v 50 zápasoch za Coachella Valley Firebirds pripísal na konto 35 bodov za 13 gólov a 22 asistencií. Dvojcestný kontrakt vyprší rodákovi zo Skalice po skončení aktuálneho ročníka.

Čo teda ďalej, zostať za morom alebo odísť naspäť do Európy?

Podľa portálu Värmlands Folkblad sa práve o Studeniča intenzívne zaujíma elitný švédsky tím Färjestad BK, ktorý aktuálne vedie tamojšiu SHL. Záujem však má byť aj zo strany ďalších tímov.

Záujem o neho bude veľký, počúvam aj o Česku a možné je aj Švajčiarsko, doplnil novinár z Denníka Šport Tomáš Prokop na sociálnej sieti X.

Mariána Studeniča draftovali do NHL "Diabli" z New Jersey v roku 2017 v 5. kole z celkového 143. miesta. V profilige odohral 46 zápasov, v ktorých strelil tri góly a na ďalšie tri asistoval.