Orangeu ťah s Ligou Majstrov zrejme príliš nevyšiel: Pozrite, koľko ľudí si objednalo ich televíziu!

Liga Majstrov

Orangeu ťah s Ligou Majstrov zrejme príliš nevyšiel: Pozrite, koľko ľudí si objednalo ich televíziu!

Futbaloví fanúšikovia na Slovensku majú iba jedinú možnosť sledovania populárnej Ligy Majstrov.

Od sezóny 2018/19 si musia zaplatiť televíziu od spoločnosti Orange. Práve telekomunikačný operátor totiž kúpil exkluzívne vysielacie práva na 3 sezóny.

Licencia mala pre spoločný československý trh údajne stáť na spomínané 3 roky približne 19 miliónov Eur.

Fanúšikom sa však samozrejme takáto zmena nepáčila. Orange síce rozšíril pokrytie svojej televízie a vytvoril aj špeciálne balíčky na sledovanie Ligy Majstrov cez internet, no ľudia sa vo väčšine radšej futbalu vzdali.

Nedávno sa dokonca zvýšili ceny za SMS. Jednodňový internetový prístup k Orange Sport získate za 3€, týždenný za 4€ a mesačný za 6€.

Ako sa teda tejto televízii darilo? V roku 2017 ju využívalo 67 tisíc zákazníkov. V roku 2018 to bolo 75 tisíc zákazníkov, čo znamená nárast iba o 8 tisíc.

Je teda zrejmé, že zápasy Ligy Majstrov sleduje na Slovensku v televízii iba malá časť fanúšikov. Prechádzať každý rok k inej službe zrejme vo väčšine zásadne odradil.

Pre zaujímavosť, posledné finále Champions League medzi Realom Madrid a Liverpoolom sledovalo na Slovensku cez 400 tisíc ľudí. Teraz si môže prestížnu Európsku súťaž vychutnať iba približne pätina.