Padla definitíva k účasti Molnára a Pobežala na MS v hokeji do 20 rokov

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Padla definitíva k účasti Molnára a Pobežala na MS v hokeji do 20 rokov
Zdroj: X/Erie Otters, hockeyslovakia.sk

Na slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov čaká už od 26. decembra 2023 svetový šampionát, ktorý sa koná vo švédskom Göteborgu.

Tím pod vedením trénera Ivana Feneša sa s už určitosťou nebude môcť spoliehať na dve najväšie hviezdy, Juraja Slafkovského a Šimona Nemca, keďže už obaja pôsobia v NHL.


Napriek tomu môžeme hovoriť o nesmierne silnom výbere, v ktorom nájdeme mená ako Samuel Honzek, Dalibor Dvorský, Filip Mešár, Martin Mišiak, Adam Sýkora, Juraj Pekarčík, Alex Čiernik, Servác Petrovský, Adam Žlnka či Peter Repčík.

Padla už aj definitíva ohľadom kontroverzného Ondreja Molnára

18-ročný Molnár prežíva skvelú sezónu za morom, keď v 26 zápasoch OHL za Erie Otters nazbieral 25 bodov.

Podobne ako pred rokom sa však šampionátu nezúčastní a to z dôvodu incidentu na školskom turnaji, ktorý je stále v štádiu vyšetrovania.


K neúčasti Ondreja Molnára na juniorských majstrovstvách sveta platí stanovisko spred roka. ... nebude súčasťou tímu, kým orgány činné v trestnom konaní incident riadne nevyšetria. vyjadrilo sa vtedy vedenie SZĽH, napísal na socilánej sieti X redaktor RTVS Patrik Mitas.

Na MS neuvidíme ani 17-ročného Tomáša Pobežala

Kapitán reprezentácie na Hlinka Gretzky Cupe sa definitívne nepredstaví na juniorskom šampionáte. Vyradila ho zlomená kostička v zápästí, doplnil Mitas.

Mladý útočník Nitry odohral v tejto sezóne Tipos Extraligy 14 zápasov s bilanciou 2 góly a 1 asistencia.