Pár rokov dozadu pracoval ako revízor v autobuse, teraz dvoma gólmi rozhodol finále Európskej Ligy!

Európska Liga

autor hetrik.sk

Pár rokov dozadu pracoval ako revízor v autobuse, teraz dvoma gólmi rozhodol finále Európskej Ligy!

Reč je o Carlosovi Baccovi, ktorý sa dostal do povedomia fanúšikov po včerajšom finále Európskej Ligy. Sevilla porazila Dnepr 3:2 a Bacca zaznamenal dva góly.

Kolumbíjčan to spočiatku s jeho futbalovou kariérou nemal vôbec jednoduché. Pochádzal z chudobných pomerov a tak bola každá koruna dobrá.

Carlos Bacca

Dvere k futbalu mal vtedy zatvorené a snažil sa iba pomôcť svojej rodine. Kéď mal 20 rokov pracoval vo svojom rodnom meste ako revízor cestovných lístkov.

Neskôr ako 21-ročný sa predsa len rozhodol skúsiť šťastie a išiel na skúšku do klubu Atlético Junior, kde ho nakoniec prijali. Následovalo však niekoľko hosťovaní a Bacca musel stále pracovať aj ako revízor.

Zmena prišla až v roku 2009 keď si získal stabilné miesto v klube Atlético Junior a v ten rok sa stal najlepším strelcom pohára. Bola to jeho prvá profesionálna futbalová sezóna. O rok neskôr sa stal dokonca najlepším strelcom celej ligy.

Postupne sa mu tak začal obracať život k lepšiemu a v roku 2012 ho kúpilo mužstvo Club Bruggy z Belgicka za 1, 5 milióna Eur. Jeho sen o hrávaní v Európe sa tak nakoniec splnil. O rok neskôr si ho všimla Španielska Sevilla a zaplatila za Kolumbíjčana 7 miliónov Eur.

Dokonalé splnenie jeho futbalové sna prišlo vo včerajšom finálovom zápase, keď rozhodol dvoma gólmi o výhre v Európskej Lige. Možno ste si ho všimli, ako dojatý plakal po zápase na striedačke.

Nemusí to však byť ešte koniec jeho futbalového sna. Hovorí sa už totiž o veľkom záujme zo strany Manchestru United.

Príbeh Carlosa Baccu môže byť pre každého nádejného futbalistu príkladom, že aj keď nie všetko vychádza podľa predstáv, nádej je tu vždy a úspech sa nakoniec dostaví.