Pár rokov dozadu pracoval vo fabrike, teraz je najlepší strelec Premier League a chce ho Real Madrid!

Premier League

autor hetrik.sk

Pár rokov dozadu pracoval vo fabrike, teraz je najlepší strelec Premier League a chce ho Real Madrid!

Tomu sa inak povedať ani nedá, Jamie Vardy jednoducho prežíva svoje sen!

28-ročný futbalista Leicestru City ešte pred troma rokmi hrával 5. Anglickú ligu, teraz je najlepší strelec Premier League.

Dokonca sa zapísal do histórie Premier League, keď sa mu ako iba druhému hráčovi podarilo skórovať 9 zápasov za sebou. Na dorovnanie rekordu Ruud van Nistelrooya zo sezóny 2003 potrebuje streliť už iba gól v najbližšom zápase proti Newcastlu.

Pred pár rokmi sa futbalom nemohol uživiť a dostával iba 30 libier za týždeň. Pracoval vo fabrike na výrobu protéz pre hendikepovaných ľudí.

V mladosti ho vyhodili z akadémie Sheffieldu Wednesday a tak sa rozhodol s futbalom skončiť. O návrate k amatérskemu futbalu ho presvedčil až jeho kolega z práce.

V práci to mal nesmierne náročné, kedže prenášal ťažký materiál k horúcim peciam. Dokonca priznal, že niekoľkokrát si vymyslel zranenie na futbale, len aby sa vyhol tejto práci.

V roku 2010 sa Jamie Vardy dostal do problémov so zákonom, keď bol účastníkom bitky na ulici.

V tú noc som bol vonku s kamarátom, ktorý nosil načúvaciu pomôcku. Nejakí dvaja chlapi si mysleli, že je zábavné robiť si z neho žarty a útočiť naňho.

Svojho kamárata sa zastal, no napriek tomu dostal trest domáceho väzenia. Od šiestej večer do šiestej ráno teda nemohol opustiť svoj dom.

Tento trest mu skomplikoval aj futbalové zápasy. Na nohe mal sledovacie zariadenie a presne o 18:00 musel byť doma. Ak jeho mužstvo hralo vonku, tak mohol odohrať iba 60 minút a musel ísť domov.

Niekoľkokrát som musel preskočiť cez plot ešte v drese a mama s otcom ma autom vyzdvihli a doviezli domov.

Ako 23-ročný sa dostal do 5. ligy do klubu Fleetwood Town. Tam si ho už všimol Leicester City a plnenie sna sa mohlo začať.

Jeho výborné výkony si všimol aj tréner Anglicka Roy Hodgson a nominoval ho na prípravné zápasy proti Španielsku a Francúzsku. V Anglicku bol výhlasený za najlepšieho hráča Premier League za Október.

A dokonca sa už hovorí aj o záujme Realu Madrid, ktorý by hol chcel získať v Januárovom prestupovom termíne. Dôvodom má byť problém Benzemu so zákonom a tak hľadajú adekvátnu náhradu.

Každopádne príbeh Jamieho Vardyho potvrdzuje, že sa na sebe oplatí makať a úspech jedného dňa príde...

Jamie Vardy